› poradnik
10:18 / 29.10.2020

Indywidualny projekt domu - czy warto się na niego zdecydować?

Indywidualny projekt domu - czy warto się na niego zdecydować?

Osoby, które znalazły zadowalającego projektu domu w biurze projektowym, mogą zamówić stworzenie takiego konceptu „od zera“. Kiedy warto zdecydować się na indywidualny projekt domu?

Kiedy warto zdecydować się na indywidualny projekt domu?

Zwykle na zamówienie indywidualnego projektu domu decydują się właściciele działek niestandardowych, a także ci, którzy mają bardzo sprecyzowane i zindywidualizowane wizje na temat wnętrz, które będą zamieszkiwać. Tak dzieje się na przykład wtedy, gdy dom ma być urządzony w stylu góralskim lub loftowym. W pierwszym przypadku konieczne jest zaadaptowanie projektu do stylu góralskiej chaty, gdzie na przykład palenisko z ogniem odgrywa rolę główną. W takim wnętrzu warto również unaocznić obelkowanie sufitu. Wnętrza w stylu loft potrzebują natomiast dużych otwartych przestrzeni, przypominających nieco stare fabryki. Gotowe projekty wnętrz w tym stylu nadal są rzadkością w biurach architektonicznych. 

Jak wygląda współpraca z architektem nad tworzeniem indywidualnego projektu?

Architekci wnętrz w Warszawie tworzący indywidualne projekty służą radą w zakresie doradztwa na temat rozwiązań konstrukcyjnych, którymi wstępnie interesujemy się jako odbiorcy projektu. Zdarza się, że laik nie zauważy pewnych możliwości w kwestii realizacji swoich założeń. Dobry architekt wskaże nam wady i zalety konkretnych rozwiązań, wskaże w którą stronę iść projektując wnętrze, a także ułatwi nam podejmowanie kluczowych decyzji związanych z budowaniem domu. Najczęściej współpraca z architektem, mimo kwoty, którą musimy przelać na jego konto w ramach wynagrodzenia, oznacza, że na niemal każdym etapie tworzenia domu będziemy mieli pokaźne oszczędności. Wszystko przez to, że dzięki radom fachowców uzyskamy wskazówki, jakich błędów unikać i jak nie tracić pieniędzy. 

Jak wybierać biuro projektowe do tworzenia indywidualnego projektu domu?

Biuro projektowe wnętrz w Warszawie oferujące indywidualne projekty domów i mieszkań powinno działać kompleksowo. Oprócz usług architekta, który nakreśli nam projekt domu, powinniśmy móc liczyć na to, że oferta będzie wzbogacona o konsultacje z architektem wnętrz, projektantem wnętrz w Warszawie lub z dekoratorem wnętrz. Dzięki ścisłej współpracy specjalistów różnych dziedzin uzyskamy najlepszy efekt. Ważne jest nie tylko stworzenie projektu dostosowanego do projektu działki z wnętrzami rozplanowany w sposób jak najbardziej funkcjonalny (tym zajmuje się architekt), ale też ważne jest, aby dom był umiejętnie urządzony. Tym ostatnim zajmie się właśnie projektant, dekorator lub architekt wnętrz.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%