› bieżące
11:35 / 25.01.2012

Infiniti z homologacją na bankowozy

Infiniti z homologacją na bankowozy

– „Po analizie przepisów doszliśmy do wniosku, że tylko oferując bankowozy z homologacją, możemy zapewnić naszym klientom spokój ducha wynikający z przestrzegania prawa – mówi Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. Dlatego modele EX, FX i M otrzymały już świadectwa homologacji M1 – samochód specjalny, bankowóz typu C.
 
Homologacja wydana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej sprawia, że Infiniti EX37, EX30d, FX37, FX50, FX30d, M37, M30d i hybrydowe M35h mogą być bez przeszkód wykorzystywane jako bankowozy. Ceny takich pojazdów są o 10 500 złotych wyższe od cen wersji bazowych.
 
Grzegorz Szczypior z Infiniti szacuje, że udział bankowozów w sprzedaży marki wyniesie do kilkunastu procent. Ograniczeniem są tu przepisy podatkowe – „Polscy przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że homologacja to tylko formalne potwierdzenie prawa do odliczenia VAT i że musi być spełniony drugi warunek – zakup ma służyć firmie do wykonywania czynności opodatkowanych” – przypomina dyrektor Infiniti Polska.
 
Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, bankowóz powinien być wyposażony w:
 - co najmniej jeden pojemnik specjalistyczny do przewozu gotówki;
 - immobiliser;
 - alarm z m.in. rezerwowym zasilaniem, uruchamianą drogą radiową funkcją „panika”, dodatkowym wyłącznikiem wewnątrz przedziału osobowego, czujnikami ochrony wnętrza;
 - monitorowany z zewnątrz system lokalizacji satelitarnej GPS z sygnalizacją napadu oraz transmisją danych m.in. o położeniu i prędkości pojazdu, otwarciu i zamknięciu drzwi, włączeniu i wyłączeniu silnika.

 

źródło: www.carfocus.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%