› bieżące
12:02 / 07.12.2012

Inicjatywy sąsiedzkie elblążan po raz drugi. Skorzystaj z dofinansowania ESWIP

Inicjatywy sąsiedzkie elblążan po raz drugi. Skorzystaj z dofinansowania ESWIP

Ruszyła druga edycja konkursu na inicjatywy sąsiedzkie. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Elbląga i powiatu elbląskiego. Dofinansowanie otrzyma 5 inicjatyw, a każdej grupie przydzielony zostanie grant na wydatki o wysokości 500 zł. Koszty związane z inicjatywą muszą być poniesione w terminie do 21 grudnia br, a inicjatywa zakończona do 31 marca 2013.

Organizatorem projektu jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Przygotowano go dla wszystkich elblążan i mieszkańców powiatu elbląskiego, którzy chcą zaktywizować swoich bliższych i dalszych sąsiadów. Wniosek i regulamin inicjatyw sąsiedzkich dostępne są na stronie Stowarzyszenia – www.eswip.pl.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji dofinansowanie objęło działania związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Były to: konkurs na najpiękniej przystrojone gospodarstwo, wspólne warsztaty rękodzielnicze dla mieszkańców wsi Władysławowo i Osiedle Adamowo oraz przedsylwestrowa zabawa w kalambury dla mieszkańców osiedla przy ul. Nowowiejskiej i tworzenie graffiti na Zatorzu.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%