› bieżące
14:51 / 06.09.2012

Innowacja jest kobietą! Konkurs na innowacyjny pomysł na kobiecy biznes

Innowacja jest kobietą! Konkurs na innowacyjny pomysł na kobiecy biznes

Masz pomysł na nieszablonowy biznes i brakuje Ci pieniędzy, żeby go zrealizować? A może już coś stworzyłaś i chciałabyś się tym pochwalić?  Firma J.J. Darboven Poland ogłosiła ogólnopolski konkurs na najciekawszy kobiecy biznes. W konkursie mogą wziąć udział Panie, które mają ciekawą koncepcję na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją wdrożyły, kierując własną firmą nie dłużej niż 3 lata. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu wyłonionego przez Jury jest kwota 100.000 zł. Swoje biznesplany można zgłaszać jeszcze do 15 września 2012 roku.

Firma J.J. Darboven od lat realizuje założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, włączając się w różnorodne projekty społeczne. Darboven Idee Grant jest jednym z nich (w Niemczech konkurs nosi nazwę Darboven IDEE Förderpreis) – Znaczenie kobiet w biznesie z roku na rok rośnie. Mimo to, Polki nadal napotykają wiele przeszkód, chcąc zrealizować swoje innowacyjne pomysły biznesowe. 
 
Idea konkursu narodziła się w Niemczech, w głowie prezesa rodzinnej firmy J.J. Darboven GmbH & CO Pana Alberta Darbovena. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie. W Polsce wydarzenie organizowane jest od 2006 roku. Laureatką pierwszej edycji jest pani Ewa Daniuk, która zdobyła uznanie jury pomysłem firmy produkcyjno – handlowej wprowadzającej na rynek innowacyjne, opatentowane rozwiązanie umożliwiające stawianie niewielkich obiektów budowlanych. Dwa lata temu nagrodę podzielono między Panią Katarzynę Przybył-Tamowicz oraz Panią Magdalenę Pyszczek. Wyróżnione projekty to pomysł na serwis www, w którym można porównywać kierunki studiów oraz koncepcja ośrodka badawczo-rozwojowego w branży opakowań.
 
Laureatką edycji z 2010 roku została Pani Marta Ewa Wachowicz, autorka projektu polegającego na badaniu autentyczności dzieł sztuki przy użyciu matematycznych metod fizyki nieliniowej.
 
W Komisji Jurorów każdej edycji konkursu zasiadają wybitne postaci polskiego i niemieckiego życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego. 
 
W czwartej edycji konkursu chęć zaszczycenia swoją osobą składu Jury potwierdzili:
  • Irena Eris - współwłaścicielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris,
  • Olga Krzyżanowska - działaczka społeczna, była Senator RP,
  • Ewa Plucińska - prezes Grupy Firm Doradczych EVIP,
  • Anita Plantikow - naukowiec i przedsiębiorca, członek niemieckiej edycji konkursu,
  • Rolf Eggert - były minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa.
Honorowy Patronat nad czwartą edycją konkursu potwierdzili:
  • Danuta Wałęsa - żona Prezydenta RP,
  • Annette Klein - Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec,
  • Magdalena Adamowicz – żona Prezydenta Gdańska,
  • Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.
Formularz konkursowy oraz regulamin dostępny jest na stronie: http://darboven.pl
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%