› zagrożenia i utrudnienia
12:52 / 25.08.2016

Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe

Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe

fot. Maciej Markowski

Dzięki wspólnym działaniom redakcji gazety internetowej elblag.net oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu udało się ustalić 4 miejsca zlokalizowane blisko szkół, gdzie na jezdni są uszkodzone progi zwalniające. Niestety wielu kierowców, nie bacząc na zagrożenie, łamało przepisy w miejscach, gdzie za chwilę pojawi się mnóstwo dzieci i młodzieży. Już niedługo problem zniknie, gdyż powiadomiony został zarządca elbląskich dróg.

Cała historia zaczęła się od progu zwalniającego przy ulicy Sadowej 2, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego. Przed wyjściem z placówki znajduje się próg zwalniający, który nie posiada swojej zewnętrznej części. Brak tego fragmentu dawał kierowcom okazję do wymijania progu bez zwalniania. Problem polega na tym, że za jezdnię w tej sytuacji zaczął służyć chodnik.

Wysłaliśmy w to miejsce jednego z naszych pracowników i choć był tam zaledwie 10 minut, to zdążył dopatrzyć się aż 5 wykroczeń w tym właśnie miejscu. Jak poinformował nas Jakub Sawicki z Biura Prasowego KMP Policji:

- Zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt 3 Ustawy (prawo ruchu drogowego) kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Grozi za to kara grzywny w wysokości 250 zł.

Takie manewry w tym miejscu, jak udało się podpytać kilku przechodniów, są na porządku dziennym. Swoją obawę osoby przez nas napotkane wyraziły tym większą, że za chwilę do szkoły powrócą dzieci, a już teraz wiele z nich korzysta z przyszkolnych obiektów sportowych, np. boiska. O tej sytuacji powiadomiony został zarządca drogi.

- W najbliższych dniach będzie wybudowany nowy próg z brakiem możliwości jego objechania - poinformował nas Jakub Sawicki. - Próg zostanie zdjęty całkowicie, ponieważ będzie budowany (z polbruku) przy szkole próg wyspowy z przejściem dla pieszych.

Jak się okazało podobne remonty zostaną zrealizowane przy trzech innych placówkach w Elblągu: Gimnazjum nr 7 przy ulicy Lotniczej, Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Mielczarskiego oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Kopernika. W tych miejscach również będą nowe progi zwalniające.

#Elblag.netZmieniaRzeczywistość

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%