› bieżące
18:45 / 10.05.2019

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki elblążanina. Zachęcamy do licytacji! (+ wideo)

Sylwetki Jacka Gmocha chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Były selekecjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz znakomity piłkarz postanowił wesprzeć wydanie pozycji elbląskiego dziennikarza i filmowca Sławomira Malinowskiego, wystawiając na licytację trzy książki pt. „Najlepszy trener na świecie”. 

Przypomnijmy, że niedawno elblążanin napisał książkę „Telewizja Dziewcząt i Chłopców – złota karta Telewizji Polskiej”, dzięki której wielu z naszych Czytelników będzie mogło wyruszyć w podróż do krainy dzieciństwa. Na jej wydanie potrzebne jest 9 tys. zł.

„Zwierzyniec”, „Piątek z Pankracym”, „Zrób to sam”, „Latający Holender”, „Liga Entuzjastów Wakacji”, „Niewidzialna Ręka”, „Telewizyjny Klub Pancernych”, „Ekran z Bratkiem”, „Teleferie”, „Teleranek” – dla dzisiejszych 30, 40, 50 i 60-latków te nazwy są synonimem wspaniałego dzieciństwa. Cykle wymyślone zostały w latach 60. i 70. w ramach Telewizji Dziewcząt i Chłopców (TDC), za którą odpowiadał Maciej Zimiński. Sławomir Malinowski napisał książkę o wspaniałych programach i ludziach, którzy te programy tworzyli. Ma ona walor edukacyjny, jest także cegiełką dla osób tworzących przekaz, który zmienił (na lepsze) życie, ukształtował wielu młodych wówczas Polaków. 

O książce więcej Sławomira Malinowskiego możecie przyczytać w naszym artykule, który opublikowaliśmy jakiś czas temu.

Dlaczego Jacek Gmoch postanowił zaangazować się pomoc w sprawie zebrania funduszy na wydanie książki o Telewizji Dziewczący i Chłopców możecie dowiedzieć się z załączonego poniżej materiału filmowego. Dziś tylko przypomnimy, że legendarny piłkarz w latach 60-tych XX wieku uczył w „Ekranie z Bratkiem” historii piłki nożnej, techniki oraz taktyki. To dzięki Telewizji Dziewcząt i Chłopców w całym kraju, w tysiącach miast, miasteczek i wsi rozgrywano turniej o „Złotą piłkę”. Tam tysiące młodych ludzi zdobywało pierwsze piłkarskie ostrogi.

Książka „Najlepszy trener na świecie” to wywiad rzeka, który przeprowadzili Arkadiusz Bartosiak i  Łukasza Klinke  z legendarnym piłkarzem i selekcjonerem kadry narodowej Jackiem Gmochem, który mówi o piłce, zawodnikach i trenerach, dawnych i obecnych, politycznych i biznesowych relacjach w sporcie, pracy trenera w Europie i w Ameryce.  Ze wspomnień legendarnego piłkarz i szkoleniowca wyłania się barwny, żywy obraz środowiska piłkarskiego, oraz całej epoki tej dyscypliny, kiedy to reprezentacja Polski należała do światowej czołówki.

Jacek Gmoch wspiera wydanie książki, która ma się ukazać pod koniec 2019 r. Przeznaczył na aukcję trzy egzemplarze swojej najnowszej książki. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę (po przekroczeniu kwoty minimalnej) otrzyma książkę nie tylko z autografem Jacka Gmocha, ale i imienną dedykacją! Cały zysk zostanie przeznaczony na wydanie książki o TDC.

Link do aukcji

Pierwsza aukcja trwa do 16 maja 2019 roku.

Druga aukcja rozpocznie się1 czerwca  2019 roku.

Trzecia aukcja rozpocznie 1 lipca 2019 roku.

W ciągu dwóch tygodni po rozstrzygnięciu każdej z aukcji zwycięzca otrzyma na adres domowy książkę z autografem i imienną dedykacją Jacka Gmocha.

Jeżeli zaś chcecie wesprzeć wydanie książki nie biorąc udziału w aukcji, zapraszamy do portalu: www.zrzutka.pl/tdc

Zobacz wideo

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elblążanin napisał wspaniałą książkę. Możesz wesprzeć jej wydanie. Liczy się każdy gest

29.03.2019 komentarzy 15

Wielu mieszkańców naszego miasta zna w pewnością Sławomira Malinowskiego – dziennikarza, autora znakomitych filmów dokumentalnych....