› polityka
18:00 / 17.11.2016

Jacek Protas ministrem w "Gabinecie Cieni" PO

Jacek Protas ministrem w

Platforma Obywatelska zaprezentowała dzisiaj na posiedzeniu swojej Rady Krajowej skład "Gabinetu Cieni". Jego celem ma być recenzowanie prac obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Szefem gabinetu będzie przewodniczący partii Grzegorz Schetyna, a składać się będzie on z 21 "resortów". Na czele Ministerstwa ds. Samorządu stanie były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

"Gabinet Cieni" PO to jedyna, prawdziwa alternatywa dla rządu PiS. Wiemy jak rządzić lepiej. Pokażemy dobre, sprawiedliwe i odpowiedzialne rozwiązania - tak argumentują powstanie gabinetu działacze partii na stronie GabinetCieni.org.

Szefem gabinetu będzie Grzegorz Schetyna, a wiceszefami Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. Każdy z 21 "resortów" ma swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, ministra i wiceministra. Ministrem ds. Samorządu w "Gabinecie Cieni" będzie Jacek Protas.

Od ponad 20 lat samorządowiec. Był kolejno radnym, przewodniczącym Rady Miasta Lidzbark Warmiński, starostą lidzbarskim, marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, prezesem Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, współprzewodniczącym Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, polskim delegatem do Komitetu Regionów UE, prezydentem Euroregionu Bałtyk. Jest także przewodniczącym Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego.

- My wierzymy w samorządy, w siłę i mądrość małych ojczyzn. Nasz rząd ustabilizuje, wzmocni i uniezależni budżety samorządowe, m.in. poprzez udział w podatku VAT. Chcemy oddać jeszcze więcej władzy w ręce obywateli. Proponujemy również bezpośredni wybór starosty - powiedział Jacek Protas w przygotowanym spocie.

"Gabinet Cieni" PO: Szef gabinetu (Grzegorz Schetyna), Wiceszefowie gabinetu (Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak), Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów (Stanisław Gawłowski i Izabela Mrzygłocka), Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Mariusz Witczak i Wojciech Król), Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Rafał Grupiński i Jerzy Fedorowicz), Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury (Sławomir Neumann i Cezary Grabarczyk), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (Borys Budka, Wojciech Wilk i Marek Wójcik), Ministerstwo Sprawiedliwości (Krzysztof Brejza i Piotr Zientarski), Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Rafał Trzaskowski i Sławomir Nitras), Ministerstwo Obrony Narodowej (Czesław Mroczek i Cezary Tomczyk), Ministerstwo Finansów (Włodzimierz Nykiel i Izabela Leszczyna), Ministerstwo Edukacji Narodowej (Urszula Augustyn i Elżbieta Gapińska), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Piotr Wach i Waldemar Sługocki), Ministerstwo Zdrowia (Tomasz Grodzki i Lidia Gądek), Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej (Michał Szczerba i Marzena Okła-Drewnowicz), Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Jarosław Duda i Magdalena Kochan), Ministerstwo Cyfryzacji, Innowacji i Młodzieży (Arkadiusz Marchewka i Jan Grabiec), Ministerstwo ds. Samorządu (Jacek Protas i Ryszard Wilczyński), Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dorota Niedziela i Kazimierz Plocke), Ministerstwo Turystyki i Sportu (Ireneusz Raś i Adam Korol), Ministerstwo Środowiska (Gabriela Lenartowicz i Tomasz Cimoszewicz), Ministertwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Tadeusz Aziewicz i Norbert Obrycki), Ministerstwo Energii (Zdzisław Gawlik i Krzysztof Gadowski), Ministerstwo Gospodarki (Maria Janyska i Janusz Cichoń), Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Statusu (Monika Wielichowska).

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%