› poradnik
00:44 / 23.01.2020

Jak działa krem pod oczy?

Jak działa krem pod oczy?

Krem pod oczy, serum do twarzy, a czasami nawet peeling to kosmetyki, które najczęściej nie są pierwszym wyborem pań dokonujących zakupów w drogerii. Do dziś bowiem wiele z nich sądzi, że już same nazwy tych preparatów zostały spopularyzowane przez sprawnych marketingowców, którzy chcą sprzedać jak najwięcej. Niestety, to kompletnie błędny tok myślenia. Wszystkie te kosmetyki, a szczególnie krem pod oczy, potrafią „czynić cuda”.

Skóra pod oczami to obszar wymagający specjalnej troski

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, delikatna i cienka. Jej grubość to zwykle nie więcej niż 0,5 mm, podczas gdy ta na policzku może mieć nawet 2 mm grubości. Pod oczami zlokalizowane są tylko mizerne, podskórne naczynka krwionośne, które nie są w stanie wystarczająco dotlenić i odżywić tych obszarów. W okolicach oczu nie ma też gruczołów łojowych, które przy prawidłowym działaniu, mogłyby zadbać o właściwe nawilżenie tej okolicy. Wreszcie, skóra pod oczami niemal nie potrafi utrzymywać wilgoci, zatem zwykle jest sucha i ma ogromną tendencję do wiotczenia.

Mało tego. Skóra pod oczami jest zwierciadłem ogólnej kondycji organizmu. Kłopoty z sercem, z nerkami lub inne dolegliwości będą manifestowane „sińcami pod oczami”, a niezdrowy tryb życia, zła dieta, palenie papierosów to prosta droga do wystąpienia szpecących „worków pod oczami”.

Dobry krem pod oczy zapobiegnie lub opóźni pojawienie się wielu tych problemów. Teraz z pewnością każda kobieta wie, że zakup takich preparatów kosmetycznych nie jest wyrzucaniem pieniędzy, a dobrą inwestycją we własny wygląd i wynikające z tego dobre samopoczucie.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Tak jak każdy inny kosmetyk, tak i krem pod oczy powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli skóra jest sucha lub przesuszona, należy wybierać preparaty nawilżające. Jeśli skóra pod oczami utraciła elastyczność i sprężystość, najlepiej zdecydować się na kremy ujędrniające.

Z przebarwieniami i ciemniejszymi odcieniami skóry pod oczami poradzą sobie preparaty rozjaśniające. Osobną grupę kremów pod oczy tworzą te, które przeznaczone są do skóry zwiotczałej. W każdym jednak przypadku warto używać kremów zawierających składniki antyoksydacyjne, czyli takie które „umieją” zwalczać wolne rodniki, bo to one w dużym stopniu odpowiedzialne są za tempo procesów starzenia się skóry.

Krem pod oczy zadziała tak, jak składniki aktywne, które zawiera

Krem pod oczy powinien zawierać sprawdzone składniki, takie jak kolagen, koenzym Q10 czy też kwas hialuronowy, które są w stanie chronić i odbudowywać prawidłową elastyczność i sprężystość skóry. Kompleksy witaminowe A, C i E zapewnią skórze odżywienie i ochronę przed działaniem wolnych rodników. Z kolei peptydy wesprą odbudowę struktur skóry, zniszczonych upływającym czasem.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%