› bieżące
12:24 / 18.09.2020

Jak funkcjonalnie i niedrogo urządzić mieszkanie?

Jak funkcjonalnie i niedrogo urządzić mieszkanie?

Każdy, kto urządza swoje mieszkanie, chciałby, aby jego wnętrza były piękne i funkcjonalne. Niestety dobre wykończenie całego mieszkania kosztuje niemało, dlatego zwykle zastanawiamy się jak zrobić to stosunkowo niewielkim kosztem.

Dobry plan niezbędny przy urządzaniu mieszkania

Jeśli chcemy niedrogo i praktycznie urządzić mieszkanie powinniśmy przede wszystkim zawczasu dokładnie sobie wszystko rozplanować. Zaczynamy oczywiście od zabezpieczenia środków pieniężnych na ten cel.

Aby ułatwić sobie zadanie, dobrze jest stworzyć wstępny kosztorys. Zanim jednak to uczynimy, musimy podjąć mnóstwo decyzji. Przede wszystkim zastanawiamy się na tym, czy będziemy samodzielnie projektować wnętrza oraz wykonywać prace, czy zlecimy je na zewnątrz. Każdy, kto chce nieco zaoszczędzić na wykańczaniu mieszkania, doskonale wie, że robocizna kosztuje niemało. Jeśli więc mamy wolny czas, kogoś do pomocy i posiadamy trochę doświadczenia, to wiele prac możemy wykonać we własnym zakresie.

Na etapie planowania zastanawiamy się, jak mają wyglądać poszczególne wnętrza. Decydujemy, jakie będą podłogi, czym pokryjemy ściany oraz jakie zastosujemy oświetlenie. Aby oszacować koszty, warto odwiedzić sklep meblowy i sprawdzić ile trzeba będzie zapłacić za meble kuchenne, meble do przedpokoju, łazienki oraz do sypialni.

Gdzie  szukać oszczędności?

Rynek wnętrzarski oferuje nam obecnie bardzo duży wybór mebli, dywanów, oświetlenia czy elementów łazienkowych i dekoracyjnych. Nie oznacza to oczywiście, że musimy je wszystkie stosować czy ślepo poddawać się modzie. Na materiałach przy wykańczaniu wnętrz można zaoszczędzić naprawdę dużo, dlatego warto sprawdzać ceny, chociażby w Internecie. Dobrze jest też korzystać z licznych promocji, nabywać tańsze materiały z ekspozycji czy na przykład płytki podłogowe w drugim gatunku, które nie mają widocznych wad.

Bardzo dobrym sposobem na duże oszczędności jest też samodzielne złożenie mebli, które zwykle nabywa się pod zamówienie. W tym celu warto odwiedzić duży sklep meblowy, a w nim kupimy wszelkie niezbędne elementy na przykład do dużej szafy, którą ustawimy w przedpokoju albo sypialni. Samodzielne zamontowanie takiego mebla wcale nie jest trudne i nie zabiera bardzo dużo czasu. Odwiedzamy więc dobry sklep meblowy i kupujemy tam gotowe szuflady, wieszaki, szyny. Na miejscu, bez dopłaty dotną nam także półki i ścianki działowe. W podobny sposób można stworzyć także stół do pracy czy siedzisko na przedpokój.

Samodzielne dekoracje wnętrz

Panie ze zmysłem estetycznym oraz kreatywnym podejściem z łatwością poradzą sobie z samodzielną dekoracją wnętrz, która nie pochłonie zbyt dużych środków. We własnym zakresie można wykonać piękne zasłony, poduszki, abażury, bieżniki czy ramki na zdjęcia. Miejscem, gdzie można uwolnić swoją pomysłowość, będzie także pokój dla dzieci. Z pomocą różnych internetowych instrukcji typu DIY można wykonać pufę, girlandę czy nawet namiot dla najmłodszych. Efekt przytulnych i ciepłych wnętrz uzyskamy także dzięki domowym, zadbanym roślinom czy wiklinowym meblom.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%