› poradnik
13:32 / 23.11.2021

Jak nawodnić skórę twarzy w szybki sposób?

Jak nawodnić skórę twarzy w szybki sposób?

Szybki tryb życia i zaniedbywanie podstawowych kroków pielęgnacyjnych sprawia, że nasza skóra nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Coraz częściej popełniamy też błędy żywieniowe i nie zwracamy uwagi na to, co dostarczamy naszemu organizmowi, a o czym zapominamy. To bardzo niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. Może okazać się, że naszej cerze brakuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. A więc jak nawodnić skórę twarzy, aby odzyskała swój dawny blask? 

Jak rozpoznać, że nasza skóra jest odwodniona? 

Pieczenie, uczucie ściągnięcia, a czasami również widoczne zaczerwienienie bądź podrażnienie, obok którego trudno przejść obojętnie. Właśnie po tym możemy poznać, że dzieje się coś niedobrego, a poziom nawilżenia naszej cery nie jest na właściwym poziomie. Można więc zapytać: jak nawodnić skórę twarzy, aby przywrócić w najbliższym czasie pożądany komfort i cieszyć się pięknie rozświetloną buzią? Jeżeli zastosujemy się do kilku prostych zasad, o jakich nieustannie przypominają specjaliści (w tym dermatolodzy), to bardzo szybko wygramy z drażniącym nas problemem. 

Pamiętajmy jednak, że odwodniona skóra twarzy to nie to samo, co sucha cera. Tutaj jest to określenie opisujące jedynie stan przejściowy, z jakim się aktualnie zmagamy. Nie jest to natomiast dolegliwość, która często towarzyszy nam już od urodzenia. Problem braku nawilżenia możemy szybko zniwelować, o ile tylko będziemy wiedzieli, jak powinniśmy postępować. 

Jak nawodnić skórę twarzy?

O tym, jak nawodnić skórę twarzy, powstało już wiele artykułów. Często skupiają się one przede wszystkim na opisaniu podstaw właściwej pielęgnacji skóry, tymczasem należy pamiętać o tym, że sposób ten nie będzie skuteczny, jeżeli nie zadziałamy również od wewnątrz.

Nasz organizm bardzo łatwo może się odwodnić. Często jest to skutek wysokich temperatur, innym razem nieodpowiedniego trybu życia oraz zapominania o piciu wody. Tak, to właśnie picie wody jest tutaj kluczowe. Potrzebujemy jej nie tylko do codziennego funkcjonowania, ale też oczyszczania organizmu. Ilość wody, jaką powinniśmy wypijać, zależna jest od tego, ile ważymy, gdzie mieszkamy (warunki atmosferyczne) oraz czy uprawiamy sport. Wciąż musimy jednak mieć na uwadze, że odwodniona skóra twarzy potrzebuje odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych. Jakich?

Odwodniona skóra twarzy a codzienna pielęgnacja 

Wspomniane zostało, jak nawodnić skórę twarzy od wewnątrz, ale jakich innych działań powinniśmy się jeszcze podjąć? W codziennej rutynie pielęgnacyjnej nie może zabraknąć przede wszystkim kosmetyków o działaniu nawilżającym, odżywczym i odbudowującym naturalną barierę hydrolipidową. Musimy zrobić wszystko, aby obecna woda nie wyparowywała tak szybko, jak dzieje się to w przypadku skóry odwodnionej. 

Preparaty nakładane na noc mogą mieć cięższą konsystencję, natomiast bardzo ważne jest, aby na co dzień stosować ochronę przeciwsłoneczną. Promieniowanie UV niezwykle niekorzystnie wpływa na wygląd naszej twarzy i nie chodzi tutaj jedynie o przyspieszenie procesów starzenia. W aplikowanych kosmetykach nie powinno być natomiast żadnych substancji, które mogą wywołać podrażnienia. Nawet stosowane peelingi powinny być enzymatyczne, aby nie wywołać zaczerwienienia, które skutkować będzie swędzeniem oraz pieczeniem danego fragmentu skóry. Nie rezygnuj natomiast z takich składników, jak choćby oleje. Doskonale natłuszczają i zabezpieczają przed utratą wody. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%