11:59 / 31.10.2023

Jak ocieplić blaszany garaż i dlaczego warto to zrobić?

Jak ocieplić  blaszany garaż i dlaczego warto to zrobić?

Blaszany garaż jest popularny, ponieważ ma wiele zalet. Można go postawić nawet w jeden dzień. Co więcej, blaszany garaż jest o wiele tańszy niż murowany. Nie da się jednak ukryć, że takie pomieszczenie nie jest idealne. Zimą temperatura w garażu nie różni się zbytnio od tej panującej na zewnątrz. Można jednak temu zaradzić. Sprawdź, jak ocieplić blaszany garaż.

Ocieplenie blaszanego garażu – poznaj sprawdzone sposoby

Dlaczego warto ocieplić blaszany garaż? Dzięki ociepleniu blaszanego garażu zapobiegniesz wilgoci. To częsty przypadek, ponieważ w takim pomieszczeniu dochodzi do skraplania wody na skutek różnic temperatury. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów na ocieplenie blaszanego garażu.

Izolacja termiczna

Zastosowanie izolacji termicznej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ocieplenie blaszanego garażu. Można użyć różnych materiałów, takich jak pianka poliuretanowa, wełna mineralna lub panele izolacyjne. Izolacja jest instalowana na ścianach, suficie i podłodze garażu, aby zatrzymać utratę ciepła i zapewnić lepszą kontrolę temperatury.

Uszczelnienie

Blaszany garaż, ze względu na budowę i rodzaj materiału, z którego został wykonany może być nieszczelny. Spowoduje to obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Dlatego warto zacząć od zabezpieczenia szczelin. W jaki sposób? Możesz to zrobić, używając silikonu, uszczelek lub taśmy izolacyjnej. Można je zastosować wokół okien, drzwi, otworów wentylacyjnych i innych miejsc, w których zauważyłeś szczeliny.

Izolacja podłoża

Dobra termoizolacja dotyczy również podłogi w garażu. Tą drogą również ucieka ciepło, a zamiast tego wnika zimno i wilgoć. Możesz tego uniknąć, montując płyty lub specjalne panele izolacyjne.

Montaż okien z podwójnymi szybami

Dobrym sposobem na ocieplenie blaszanego bagażu jest montaż okien z podwójnymi szybami. Podwójne szyby to doskonała bariera izolacyjna, zapobiegająca utracie ciepła. Takie rozwiązanie ma jeszcze inną zaletę. Podwójne szyby to również dodatkowa bariera dźwiękowa. Jeśli w pobliżu garażu znajdują się źródła hałasu, takie jak ruchliwe ulice czy sąsiednie zakłady przemysłowe, montaż okien z podwójnymi szybami pomoże zredukować hałas do minimum. Dzięki temu w garażu nie będzie tak głośno. To szczególnie ważne, gdy spędzasz w nim dużo czasu, na przykład majsterkując. Podwójne szyby to również dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. To jednak może być za mało, by powstrzymać sprytnych złodziei, dlatego warto pomyśleć o dobre ubezpieczeniu domu lub mieszkania, które obejmuje również ubezpieczenie budynków gospodarczych.

Jak ocieplić blaszany garaż i dlaczego warto to zrobić – podsumowanie

Ocieplenie blaszanego garażu nie musi być ani czasochłonne, ani drogie. Warto to zrobić, szczególnie jeśli traktujesz to pomieszczenie użytkowo lub nie chcesz, by Twoje pojazdy nie ucierpiały w wyniku wilgoci i niskiej temperatury.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%