› poradnik
13:19 / 19.02.2013

Jak ogłaszać nieruchomości!

Jak ogłaszać nieruchomości!

Jak ogłaszać się skutecznie i najlepiej zaprezentować nasze mieszkanie lub dom? Czy korzystać tylko z Internetu? Co zrobić żeby ogłoszenie wyróżniało się spośród innych ofert sprzedaży?

Przed erą Internetu…
Wielu z nas trudno wyobrazić sobie jak sprzedawano mieszkania jeszcze kilkanaście lat temu, w czasach, gdy dostęp do Internetu nie był jeszcze powszechny. Metodą najprostszą, chociaż o stricte lokalnym zasięgu, były karteczki ogłoszeniowe z numerem telefonu do oderwania. Wciąż można je czasem zobaczyć na słupach, w klatkach bloków, czy na drzewach. Jest to metoda, od której nie odeszły starsze pokolenia, które nie przekonały się do nowoczesnych mediów. Inną, wciąż bardzo skuteczną metodą, jest zamieszczanie ogłoszeń w lokalnych gazetach. Nie zaszkodzi to nawet jeśli ogłaszamy się już na kilku portalach Internetowych.

Portale internetowe
To dziś najpopularniejszy sposób by ogłosić się szybko, łatwo i dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów. Istnieje jednak ryzyko, że nasze ogłoszenie zginie wśród wielu podobnych. Dlatego czasem warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy pośredników.

Biura nieruchomości
Pomoc agentów nieruchomości może być nieoceniona zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Po pierwsze aktywnie poszukują za nas nabywców, pomagają lepiej sformułować ogłoszenie i w końcu biorą na siebie wszelkie formalności związane z przygotowaniem umowy. Niestety pośrednictwo niesie za sobą dodatkowe opłaty, ale jeśli zależy nam na czasie i chcemy mieć pewność, że cala transakcja przebiegnie prawidłowo to będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Co zawrzeć w ogłoszeniu?
W przypadku nieruchomości im więcej informacji, tym lepiej. Obok podstawowych danych dotyczących metrażu, mediów, stanu mieszkania i jego otoczenia warto dodać coś od siebie. W dzisiejszych czasach konieczne jest dodanie zdjęć nieruchomości. Wielu internautów nawet nie próbuje przeglądać ogłoszeń, do których nie dodano fotografii.

Na portalach poświęconych tylko rynkowi nieruchomości zazwyczaj znajdują się gotowe formularze, opracowane tak by ogłoszenie zawierało najważniejsze dla potencjalnych kupców dane.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%