› bieżące
00:32 / 02.03.2016

Jak pielęgnować ciało?

Jak pielęgnować ciało?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, choć za oknem być może jeszcze wcale tego nie widać – pogoda ostatnimi czasy bowiem jest raczej jesienna. Jednak zanim się obejrzymy, przyjdzie nam znowu – jak co roku – odsłonić ramiona, dekolt, a czasem i nogi. A więc warto zająć się tym, jak wygląda całe nasze ciało, nie tylko twarz…

Właściwe oczyszczanie skóry

Na co dzień rzadko tak naprawdę w całości oglądamy się w lustrze. Powody są prozaiczne – brak czasu, zabieganie, a czasem też brak… odpowiednio dużego lustra w łazience. Czasem patrzymy sobie na ręce i nogi, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jest w rzeczywistości poszarzała skóra na plecach i pośladkach. A ją może „trapić” wiele różnych nieestetycznych dolegliwości – zrogowacenia, krostki, ślady po wypryskach, a także wszechobecne, szczególnie widoczne na plecach zaskórniki.

Na te problemy pomóc mogą w warunkach domowych tylko dwie rzeczy – peeling oraz masaż wykonywany gąbką, przy użyciu odpowiednich żeli myjących z tak zwanymi składnikami aktywnymi. Mogą być nimi na przykład normalizująca pracę gruczołów łojowych siarka, roślinne ekstrakty ściągające, lub sproszkowany pumeks. Tak naprawdę najrozsądniejszym rozwiązaniem problemu jest specjalny żel z peelingiem – stosuje się go wówczas na co dzień, zamiast mydła. Pamiętaj jednak, że nie zawsze i nie na zawsze masz skórę tłustą i łojotokową. Może nadejść taki dzień, gdy będzie ona potrzebowała już tylko „zwykłego” peelingu i bardziej delikatnego mydła – nie dopuść więc do jej przesuszenia.

A może w gabinecie?

Alternatywą dla tradycyjnego peelingu mechanicznego jest tak zwany peeling enzymatyczny. Polega on na tym, że skórę pokrywa się substancją aktywną, która przedostaje się do jej głębszych warstw, a następnie odżywia ją, czyści, a przy okazji usuwa większość martwych komórek naskórka. Takie kosmetyki drogeryjne stosuje się najczęściej na twarz, ale w większość gabinetów kosmetycznych można je sobie też zamówić na plecy, dekolt czy ramiona. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i szybki – niczym nałożenie maseczki.

Można też iść o krok dalej i skorzystać z dobrodziejstw tzw. peelingu kawitacyjnego. Ten z kolei zabieg również polega głównie na złuszczaniu martwego naskórka, ale jest wykonywany dzięki zjawisku tzw. kawitacji, czyli wprawianiu cery w wibracje (drgania) o wysokiej częstotliwości. Taki proces nie tylko przyśpiesza odnowę i wzrost nowych komórek, ale też przyczynia się do szybszego usuwania zbędnych produktów przemiany materii i aktywuje rozmaite enzymy komórkowe, co w efekcie czyni skórę jaśniejszą, bardziej promienną, i ogólnie poprawia jej wygląd.

Nawilżanie i dbanie o gładką skórę

Większości z nas marzy się gładka, miła w dotyku cera, i to bez względu na pogodę, przez okrągły rok. Bardzo dbamy o nawilżanie twarzy, bo obawiamy się zmarszczek i popękanych naczynek. Ale często nieco zaniedbujemy resztę ciała – a to ogromny błąd. Czy widzieliście kiedyś przedwcześnie postarzone, jakby szare ręce i ramiona kobiet, które z twarzy wyglądają całkiem młodo? Nic dziwnego – skóra na całym ciele wymaga w pewnym wieku regularnego nawilżania, i tylko to może ją uchronić przez pomarszczeniem i ogólnym wysuszeniem. Stosujmy więc zawsze po kąpieli balsamy nawilżające i odżywcze, tym bardziej że przy okazji sprawiają one, że całe nasze ciało pięknie pachnie.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%