› bieżące
08:20 / 29.10.2018

Jak pielęgnować meble ze skóry?

Jak pielęgnować meble ze skóry?

Wielu marzy się skórzana kanapa, która jest eleganckim i szykownym meblem do salonu. Największą popularnością cieszą się czarne skórzane kanapy osadzone w drewnianej ramie. Dzięki takiemu wypoczynkowi każdy salon będzie prezentował się z gustem i z klasą. Niestety skórzane meble mają to do siebie, że łatwo je zniszczyć. Jeśli nie będziesz odpowiednio dbał o skórzaną kanapę, skrócisz jej żywotność. Sprawdź, jakie zabiegi pielęgnacyjne powinieneś stosować, aby Twoja kanapa służyła Ci przez długi czas.

Przemyślany zakup

Dla tych, którzy zakup skórzanej kanapy dopiero mają w planach mamy dobrą radę, by dobrze przemyśleć swoją decyzję. Każdy wie, że meble skórzane nie należą do najłatwiejszych w utrzymaniu. Jest to szczególnie trudne, gdy w domu jest kot lub pies. Oczywiście można nauczyć zwierzę, by nie siadało na kanapie, ale wystarczy przecież chwila nieuwagi, żeby na idealnie gładkiej powierzchni pojawiły się rysy. Ponadto nigdy nie wiemy co robi zwierzak, gdy nie ma nas w domu.

Zabiegi pielęgnacyjne

Musisz wiedzieć, że wymiana skórzanego obicia jest bardzo droga. Warto więc od początku dbać o mebel, by posłużył nam jak najdłużej. Na rynku znaleźć można wiele środków do pielęgnacji mebli skórzanych. Dobrze jest zapytać sprzedawcę, jakim specyfikiem skóra meblowa powinna być pielęgnowana. Ale prócz środków chemicznych istnieje sporo domowych sposobów, dzięki którym można doprowadzić skórę do perfekcji. Jednym z najpopularniejszych jest czyszczenie kanapy wodą z dodatkiem płatków mydlanych. Po przetarciu skóry tak przygotowaną miksturą należy wytrzeć ją ponownie, tym razem wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Kolejnym krokiem jest wcieranie oleju lnianego lub oliwki dla dzieci, żeby zapobiec wysychaniu skóry. Nawilżona i nabłyszczona kanapa będzie pięknie prezentować się przez długi czas.

Jeśli szukasz środka idealnego, możesz spróbować wyczyścić swoją kanapę mydłem do siodeł jeździeckich – jest idealne do pielęgnacji skórzanych sof. Przy jego pomocy z łatwością pozbędziesz się uporczywych plam i zabrudzeń, nawilżysz i nabłyszczysz swoją kanapę.

Dobrej jakości skóra madras, dostępna m.in na https://kravczyk.com/skory/meblowe/skora-madras-alce/ będzie służyć przez długie lata, pod warunkiem, że o nią odpowiednio zadbasz. Kluczową rolę odgrywają odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, ale też ograniczenie dostępu do niej zwierząt i dzieci, przez które bardzo szybko może stracić swój nieskazitelny wygląd.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%