› bieżące
15:08 / 27.11.2018

Jak pielęgnować zęby, by były piękne i zdrowe?

Jak pielęgnować zęby, by były piękne i zdrowe?

Stan naszego uzębienia wpływa nie tylko na to jak postrzegają nas inni ludzie ale też ma bezpośredni wpływ na zdrowie całego organizmu. Jakiekolwiek zaniedbania w obrębie jamy ustnej mogą doprowadzić do rozwoju szeregu chorób zębów, które mogą mieć przykre w skutkach konsekwencje. Jak właściwie dbać o zęby, by pomimo upływu lat cieszyć się ładnym i przede wszystkim zdrowym uśmiechem?

Aby zapobiec rozwojowi próchnicy i innych chorób zębów, należy stosować zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej, zwracać szczególną uwagę na to co trafia na nasz talerz i regularnie odwiedzać dentystę.

Codzienna higiena jamy ustnej

Na każdym kroku mówi się, jak ogromne znaczenie dla zdrowia naszych zębów mają codzienne nawyki takie jak szczotkowanie zębów czy nitkowanie. Wielu jednak o tym zapomina, wskutek czego zaczynają im doskwierać liczne problemy z uzębieniem. A wystarczy przecież co najmniej 2 razy dziennie umyć zęby przy użyciu szczoteczki (najlepiej z włosiem miękkim lub średniej twardości) i pasty, by ich uniknąć. Poza zębami powinno się czyścić również język, gdyż to on jest prawdziwym siedliskiem bakterii.

Pielęgnacji zębów nie powinniśmy ograniczać do samego szczotkowania. Mycie powinniśmy poprzedzić nitkowaniem, aby pozbyć się resztek jedzenia zalegających w przestrzeniach międzyzębowych i ułatwić do nich dostęp szczoteczce. Na koniec warto wypłukać jeszcze buzię płynem do płukania jamy ustnej, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się chorobotwórczych bakterii.

Regularne wizyty u stomatologa

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie zauważamy żadnych zmian w obrębie naszej jamy ustnej, powinniśmy przynajmniej 2 razy do roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Dentysta oceni stan naszego uzębienia i utwierdzi nas w przekonaniu, że nie dzieje się nic złego lub też dostrzeże niewidoczne na pierwszy rzut oka zmiany i od razu zastosuje właściwe leczenie zapobiegające tym samym ich rozwojowi. Stomatolog może też oczyścić nasze zęby z zalegającego na nich kamienia nazębnego lub je wybielić, jeśli wyrazimy na to chęć.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz dobrych specjalistów z zakresu stomatologii w Gdańsku? Zajrzyj do Titanium Dental, gdzie zadbasz o swoje zęby na najwyższym możliwym poziomie. Tutaj przeprowadzisz leczenie, wykonasz korony pełnoceramiczne i wybielisz swoje zęby. Zainteresowani mogą też spełnić marzenie i wykonać powiększanie ust. Już dziś umów się na wizytę, zadbaj o swój wygląd i samopoczucie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%