› bieżące
15:18 / 17.03.2016

Jak pomóc wątrobie?

Jak pomóc wątrobie?

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka. Uczestniczy w wielu procesach metabolicznych, także tych, które mają za zadanie usunięcie toksyn z organizmu. Jest narażona na trwałe uszkodzenia prowadzące do jej marskości. Jest to stan, kiedy jej prawidłowe komórki są zastępowane przez tkankę łączną.

Marskość wątroby jest chorobą, która uniemożliwia temu organowi zdolność regeneracji i traci wiele ze swoich ważnych funkcji. Do takiego stanu dochodzi na skutek działania różnorodnych szkodliwych czynników wpływających na jej pracę lub wskutek na przykład silnego nagłego zatrucia organizmu. Dysfunkcja wątroby prowadzi w konsekwencji do pogorszenia innych funkcji organizmu oraz procesów chorobowych, których konsekwencją jest pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Dlatego organ też należy chronić za wszelką cenę stosując odpowiednie leki na wątrobę, takie jak Hepatil, w którego skład wchodzi cholina wspomagająca pracę wątroby i przyczyniająca się do właściwego metabolizmu tłuszczów.

Jak działa wątroba?

Wątroba jest zbudowana głównie z komórek wątrobowych zwanych hepatocytami. Składają się one na 95% jej masy. W tym organie znajdują się też drogi żółciowe produkujące żółć, która uchodzi do przewodu pokarmowego. Wątroba spełnia wiele funkcji w organizmie. Jest magazynem energii. Zachodzą w niej procesy związane z magazynowaniem glukozy i węglowodanów. Znajduje się w niej największa ilość krwi. Posiada nadzwyczajne możliwości regeneracyjne, tak że nawet po chirurgicznym usunięciu jej dużego fragmentu, potrafi się regenerować. Zachodzą w niej procesy metabolizmu bilirubiny. Kolejną ważną funkcją jest jej udział w gospodarce i trawieniu tłuszczów.

Organ ten jest też niezwykle ważnym ogniwem układu immunologicznego, który chroni organizm przed infekcjami, nowotworami lub toksynami. W wątrobie zachodzą procesy detoksykacyjne, zarówno substancji o pochodzeniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym biochemicznych.

Hepatil ma najlepszy skład

Choroby wątroby mogą przyczyniać się do upośledzenia lub nawet całkowitego zaprzestania spełniania przez nią wymienionych wcześniej funkcji. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów choroby wątroby jest żółtaczka. Jest to szereg objawów związanych z podwyższonym poziomem bilirubiny. Inne choroby wątroby powodują problemy z trawieniem i prawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego. Mogą być przyczyną kamicy żółciowej, niestrawności, wzdęć, bólów brzucha, zespołu jelita nadwrażliwego oraz nietolerancji tłuszczów i alkoholu. Dysfunkcja wątroby doprowadza po pewnym czasie do rozwinięcia objawów związanych z niedożywieniem. Powoduje też powstawanie objawów zewnętrznych, takich jak charakterystyczne brązowe plamy wątrobowe na skórze, nieprzyjemny zapach skóry i swędzenie oraz nieprzyjemny odór z ust. Może też dojść do zaburzenia gospodarki tłuszczowej, które przyczynia się do przyspieszenia rozwoju miażdżycy.

Wątroba jest ważnym elementem systemu immunologicznego człowieka. Jej choroby mogą doprowadzić nie tylko do częstych infekcji o poważnym przebiegu. Dlatego warto pomóc wątrobie stosując lek Hepatil zawierający w swoim składzie cholinę wspomagającą pracę wątroby i przyczyniającą się do prawidłowego metabolizmu tłuszczów.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%