› poradnik
09:16 / 06.04.2018

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Dla wielu kobiet cellulit jest sporym problemem, który sprawia dyskomfort i może być powodem kompleksów. Walka z nim jest trudna i wymaga cierpliwości oraz systematycznych działań. Co możemy zrobić, aby pozbyć się cellulitu lub chociaż poprawić wygląd naszej skóry?

1. Dieta
 

W walce z cellulitem kluczowa jest odpowiednia dieta. Często spożywanie nieodpowiednich produktów może przyczyniać się do złego wyglądu skóry. Podstawą w naszej diecie, gdy chcemy zawalczyć z cellulitem, powinno być picie dużej ilości wody. Dzięki temu wspomożemy usuwanie nadmiaru płynów z komórek tłuszczowych, co może zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Powinnyśmy również spożywać produkty moczopędne, takie jak żurawina, arbuz czy pietruszka. Pomocne mogą być także herbaty ziołowe, na przykład herbata z kopru. Aby zapobiec zatrzymywaniu się wody w naszym organizmie, musimy wyeliminować z diety nadmiar soli i wysoko przetworzone produkty spożywcze, szczególnie jedzenie typu fast food.

2. Aktywność fizyczny
 

Aby pozbyć się cellulitu musimy również być aktywne na co dzień. Ważne jest, aby nasza aktywność była regularna. Nie zawsze musi to oznaczać zajęć w klubie fitness czy treningu na siłowni. Widoczne efekty może dać regularne chodzenie szybkim tempem, warto zatem codziennie żwawo spacerować, wybierać schody zamiast windy czy zacząć docierać do pracy lub na zakupy piechotą, zamiast poruszać się wszędzie samochodem. Dobre efekty mogą dać również ćwiczenia w wodzie, zarówno pływanie jak i aqua aerobik.

3. Balsamy antycellulitowe
 

Pomocne w walce z cellulitem są balsamy wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe. Jednak również w przypadku ich stosowania musimy pamiętać o regularności oraz o tym, że są one jedynie formą wspomagania procesu pozbywania się cellulitu. Nie możemy liczyć na spektakularne efekty, jeżeli pielęgnacji balsamami nie towarzyszy aktywność i odpowiednia dieta.  Regularnie stosowane pomogą nawilżyć i napiąć skórę, dzięki czemu będzie ona prezentowała się znacznie lepiej, nawet jeżeli nie uda nam się pozbyć cellulitu. Aby wzmocnić działanie balsamów antycellulitowych oraz usprawnić proces przepływu limfy i pozbywania się tkanki tłuszczowej, warto zawsze przed wmasowaniem preparatu wykonać masaż specjalnym rollerem.

4. Masaż bańką chińską
 

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu. Można wykonać go zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Zaleca się wykonanie serii 10-15 zabiegów, zatem ich wykonanie w profesjonalnym salonie może kosztować nas w sumie ponad 1000 zł, gdyż cena jednorazowej sesji to około 50-100 zł. Pożyczki online mogą być szybkim sposobem na pozyskanie takiej kwoty, jeżeli zdecydujemy się na zabieg w salonie kosmetycznym. Masaż ten polega na zasysaniu próżniowo skóry wraz ze znajdującymi się poniżej tkankami, co powoduje poprawę ich ukrwienia i drenaż limfatyczny. Jeżeli decydujemy się na kurację w domu, musimy zaopatrzyć się w bańki chińskie, które możemy kupić w aptece za ok. 30 zł za zestaw kilku baniek w różnych rozmiarach oraz oliwkę o działaniu antycellulitowym. Aby masaż był skuteczny, musimy pamiętać o poprawnej technice jego wykonania, odpowiednim czasie trwania masażu każdej części ciała i ruchach w odpowiednią stronę. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, więc bezpieczniej skorzystać z zabiegu wykonywanego przez profesjonalistę.

5. Body wrapping
 

Jest to zabieg, który polega na wmasowaniu odpowiedniego preparatu o działaniu antycellulitowym w skórę i owinięciu problematycznych partii ciała folią. Folia powinna delikatnie ściskać nasze ciało, jednak nie może ona powodować dyskomfortu. Następnie, owinięte dodatkowo kocem, musimy odczekać około 45 minut. Podczas zabiegu rozszerzają się pory skóry, dzięki czemu substancje aktywne z zastosowanego kremu lepiej się wchłaniają. Dodatkowo ucisk pobudza mikrokrążenie. Body wrapping sprawia, że skóra staję się jędrniejsza i uelastyczniona a widoczność cellulitu jest znacznie mniejsza. Jednak rezultaty zabiegu widoczne będą dopiero po wykonaniu go kilka razy w odstępach 2-3 dni. Zaleca się wykonanie serii około 10 zabiegów. Najlepiej zabieg wykonywać w profesjonalnym gabinecie, gdzie będziemy mieć pewność, że został wybrany odpowiedni dla nas preparat. Warto pamiętać, że niektóre kremy antycellulitowe mają działanie rozgrzewające, przez co zastosowane podczas body wrappingu mogą wywołać bardzo nieprzyjemne pieczenie.

Pozbycie się cellulitu to bardzo trudny i długotrwały proces, wymagający konsekwentnych działań w kilku dziedzinach. Zarówno wymienione zabiegi kosmetyczne, jak i wiele innych oferowanych w gabinetach, mogą znacząco poprawić kondycję skóry i przyczynić się do pozbycia się cellulitu. Jednak bez odpowiedniego odżywiania i regularnego ruchu, efekty najpewniej nie będą zadowalające. Ponadto terapia antycellulitowa może być kosztowna. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, by nasza skóra podczas lata wyglądała dobrze i nie wpędzała nas w kompleksy. Pożyczki online mogą być dobrym rozwiązaniem na zdobycie potrzebnych na zabiegi kosmetyczne środków finansowych. Wzięcie pożyczki online jest szybkie a spłatę zwykle możemy rozłożyć na wygodne raty, dzięki czemu nie powinno to obciążyć znacząco naszego budżetu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%