› poradnik
14:06 / 29.07.2021

Jak przygotować się do wzięcia kredytu na samochód?

Jak przygotować się do wzięcia kredytu na samochód?

Kredyt samochodowy jest popularną formą finansowania, dzięki której można zrealizować swoje plany dotyczące nabycia nowego auta. Aby zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej, warto przygotować się do zaciągnięcia zobowiązania. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym otrzymanie kredytu i jego terminowa spłata będą łatwiejsze.

Kredyt na samochód nie jest tak wymagającym finansowaniem jak na przykład kredyt mieszkaniowy. Chociaż przyznawany jest w oparciu o uproszczone procedury, nie każdy go otrzyma. Można jednak w prosty sposób zwiększyć swoje szanse na uzyskanie finansowania, a także lepiej przygotować się do spłaty zobowiązania w miesięcznych ratach.

Zadbaj o dobrą historię kredytową

Im lepsza historia kredytowa w odniesieniu do zobowiązań zaciągniętych i spłacanych w przeszłości, tym większa wiarygodność jako kredytobiorcy. Warto zatem zadbać o to, aby w terminie regulować należności – niezależnie od ich typu. Zwiększy to szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

A co jeśli do tej pory nie miałeś okazji korzystać z jakiegokolwiek kredytu bankowego? Możesz skorzystać z karty kredytowej, kredytu odnawialnego w rachunku bankowym albo po prostu wziąć drobny sprzęt domowy na raty.

Określ swoją zdolność kredytową

Kredyt udzielany jest m.in. w oparciu o zdolność kredytową – zdolność do spłaty miesięcznych rat zgodnie z harmonogramem. Przed złożeniem wniosku możesz oszacować swoje możliwości – tak, aby wnioskować o jak najbardziej realną kwotę i pod tym kątem wybrać odpowiedni samochód.

Postaraj się o dodatkowe źródło dochodu

Jeśli marzysz o drogim samochodzie, ale domowy budżet nie jest wystarczający, poszukaj dodatkowego źródła dochodu. Możesz pracować na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, ale musisz zadbać o utrzymanie ciągłości zatrudnienia.

Sprawdź, który kredyt bankowy wpisuje się w twoje oczekiwania

Wybór kredytu na samochód nie może być wynikiem przypadku. Jeżeli zależy ci na atrakcyjnych warunkach finansowych i dostosowaniu do własnych oczekiwań, przeprowadź krótką analizę. Odpowiedz sobie na kilka pytań, np. na jaki wkład własny możesz sobie pozwolić, jak wysoka ma być miesięczna rata, jak długi ma być okres finansowania.

Jeżeli zależy ci na niewielkim wkładzie własnym, niskiej racie i 3-4-letnim okresie kredytowania, dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku. Jego istotą jest cykliczna wymiana pojazdu po zakończonej umowie – bez konieczności angażowania środków własnych. Zaś atutem jest rata niższa o nawet 40% w porównaniu ze standardowymi warunkami.

Zgromadź niezbędne dokumenty

Jeśli już wiesz, z jakiego kredytu na samochód skorzystasz, zgromadź niezbędne dokumenty. Zapoznaj się z warunkami wymaganymi przez konkretny bank – te mogą być różne w zależności od polityki wewnętrznej danej instytucji.

Zastanawiasz się, czy otrzymasz kredyt na samochód? Chociaż ostateczna decyzja należy do banku, możesz zwiększyć szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Musisz tylko odpowiednio się do tego przygotować.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%