› bieżące
15:03 / 27.05.2024

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy?

Jak ściągnąć sztuczne rzęsy?

Przedłużanie rzęs nie jest niestety zabiegiem na stałe. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Później konieczne jest zdjęcie starych rzęs i ewentualne założenie nowych. Chcesz wiedzieć, jak zdjąć sztuczne rzęsy? Jeśli nigdy jeszcze tego nie robiłaś, masz słabe włoski lub po prostu boisz się, że je uszkodzisz, skorzystaj z usług specjalisty. Warto mieć świadomość tego, że stylistki rzęs używają mocnych klejów, które najlepiej rozpuszczają dedykowane do nich preparaty. Rozpuszczanie kleju w domu może być nie tylko czasochłonne, ale także powodować wydzielanie drażniących oparów. Poza tym istnieje duże ryzyko uszkodzenia własnych rzęs.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Chcesz samodzielnie zdjąć sztuczne rzęsy w domu? W takim przypadku powinnaś wcześniej zapoznać się z odpowiednimi technikami. Ważny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego preparatu. Co ciekawe, sztuczne rzęsy nie reagują dobrze na olej, dlatego możesz wykorzystać produkt na bazie oleju. Bezpiecznym rozwiązaniem jest olej kokosowy, który ma właściwości hipoalergiczne. Jest to naturalny środek, który dodatkowo pielęgnuje skórę.

Jak zdjąć kępki rzęsy z drogerii https://innsi.pl/sztuczne-kepki-rzes za pomocą oleju kokosowego? Najpierw nasącz wacik olejem kokosowym, a następnie połóż go na rzęsy i odczekaj około czterech minut. Po tym czasie delikatnie dociśnij wacik, aby klej mógł się całkowicie rozpuścić. Teraz powinno być możliwe bezpieczne oddzielenie sztucznych rzęs od naturalnych. Pamiętaj, aby zdejmować je bardzo delikatnie i powoli, aby nie wyrywać ani nie uszkodzić własnych rzęs. Jeśli rzęsy nadal nie chcą się oddzielić, nałóż więcej oleju i poczekaj kilka minut.

Zdejmowanie rzęs za pomocą pary wodnej

Zastanawiasz się, czy do usunięcia sztucznych rzęs konieczne są środki chemiczne? A może chciałabyś poznać alternatywne metody? Okazuje się, że niektórzy decydują się na zdejmowanie sztucznych rzęs przy użyciu pary wodnej. Aby skorzystać z tej metody, należy podgrzać wodę do około 80 stopni Celsjusza, a następnie przelać ją do miski. Pochyl się nad miską, okrywając głowę ręcznikiem, tworząc efekt inhalacji, jak przy leczeniu infekcji. Po upływie około piętnastu minut, delikatnie próbuj zdjąć sztuczne rzęsy za pomocą wacika lub płatka kosmetycznego.

Musisz jednak pamiętać, że ta metoda wymaga dużej ostrożności. Przede wszystkim pracujesz z gorącą wodą, co niesie ryzyko poparzenia. Dodatkowo para może podrażnić oczy. Istnieje również ryzyko wdychania szkodliwych oparów. Dlatego warto traktować tę metodę jedynie jako ostateczność. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem, więc jeśli masz wątpliwości, lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy na pasku?

Idealnym rozwiązaniem przedłużania rzęs na specjalne okazje są sztuczne rzęsy na pasku dostępne w sklepie https://innsi.pl/sztuczne-rzesy-na-pasku. Rzęsy te pozwalają na wyraziste podkreślenie spojrzenia i są doskonałym uzupełnieniem makijażu. Możesz je zakładać okazjonalnie, gdy tylko masz na to ochotę. Jednak ich przymocowanie wymaga użycia profesjonalnego kleju. Zastanawiasz się, jak bezpiecznie je zdjąć, nie uszkadzając przy tym swoich rzęs? Właściwie należy stosować te same metody, co w przypadku klasycznego przedłużania rzęs. Pamiętaj, że nie należy odrywać pasków od powiek. Najlepiej jest użyć specjalistycznych preparatów, takich jak remover. Możesz również zastosować domowe sposoby, które wcześniej opisano.

Jeśli zależy Ci na ponownym użyciu rzęs, upewnij się, że usunęłaś z nich wszystkie resztki kleju, tuszu oraz innych kosmetyków. W tym celu doskonale sprawdzi się płyn micelarny lub dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Nasącz płatek kosmetyczny wybranym produktem i delikatnie przyłóż do powiek. Jeśli niektóre fragmenty kleju pozostaną, możesz spróbować usunąć je delikatnie pęsetą. Specjalny szampon do rzęs naturalnych i sztucznych również może być bardzo pomocny. Po zakończeniu oczyszczania, pamiętaj, aby schować paski rzęs do dedykowanych pudełek. Dzięki temu unikniesz ich odkształcenia i zapewnisz im dłuższą żywotność.

Ściąganie sztucznych rzęs – czego powinnaś unikać?

Czego powinnaś unikać przy ściąganiu sztucznych rzęs? Przede wszystkim nie próbuj wyrywać sztucznych włosków ani ich skubać. Takie działanie może prowadzić do utraty również naturalnych rzęs. Zbyt mocne pocieranie powiek płatkami kosmetycznymi jest równie ryzykowne, ponieważ może powodować wyrywanie włosków.

Kolejnym złym pomysłem jest przycinanie sztucznych rzęs nożyczkami. Jest niemal pewne, że w ten sposób utniesz także swoje naturalne rzęsy. Unikaj również malowania sztucznych rzęs oraz używania środków, które nie są przeznaczone do ich usuwania. Niewłaściwe preparaty mogą znacząco osłabić twoje naturalne rzęsy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%