› poradnik
12:40 / 24.08.2016

Jak skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych 2018?

Jak skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych 2018?

Program Mieszkanie dla Młodych okazał się dużym sukcesem – niestety, kończy się w 2018 roku i obecny rząd nie planuje jego przedłużania. Jeżeli chcesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu i odebrać mieszkanie w 2018 roku, warto pomyśleć o złożeniu wniosku już teraz.

Środki na Mieszkanie dla Młodych na 2016 rok wyczerpały się błyskawicznie. Wnioski można składać na przyszłe lata z wyprzedzeniem, aż do momentu, w którym planowane dofinansowania będą wyższe niż 50 proc. ustawowych limitów środków określonych, które na 2017 rok wyniosły 746 milionów złotych, natomiast na 2018 rok – 762 miliony złotych. Aktualnie, w wakacje 2016 roku, Bank Gospodarstwa Krajowego zamknął już przyjmowanie wniosków na 2017 rok, ale nadal można składać te na 2018 rok.

Jeżeli udało ci się znaleźć interesujące mieszkanie od dewelopera w Warszawie albo w innej miejscowości i spełniasz wymogi programu Mieszkanie dla Młodych, warto pomyśleć o skorzystaniu z programu jeszcze teraz. Gdy nieruchomość ma być oddana w 2018 roku, najlepiej złożyć wniosek przed tym rokiem, aby mieć pewność, że zostanie on rozpatrzony, a dofinansowanie przyznane, jeżeli wszystko będzie się zgadzało. Oczywiście, można skorzystać także z dofinansowania na 2017 rok, od razu po Nowym Roku, ale trzeba naprawdę spieszyć się z wnioskiem, aby zdążyć na czas.

Gdy myślisz o zakupie mieszkania z rynku wtórnego, w takim przypadku sprawa dodatkowo jest skomplikowana – rzadko który sprzedający zdecyduje się na to, aby sfinalizować transakcję w przyszłym roku czy nawet za dwa lata. W zasadzie w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert z rynku pierwotnego.

Odwiedź, wobec tego, wybranego przez siebie dewelopera, aby uzyskać dodatkowe informacje związane z programem Mieszkanie dla Młodych 2018, gdy planujesz z niego skorzystać. Nowe mieszkania na Mokotowie czy też w innej dzielnicy są na wyciągnięcie ręki! W wielu biurach deweloperskich można też od razu przeprowadzić symulację kredytową, a nawet zaciągnąć kredyt, dlatego na miejscu będzie można dowiedzieć się więcej na temat warunków programu oraz terminów.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%