› poradnik
13:09 / 11.07.2019

Jak stworzyć przytulną sypialnie?

Jak stworzyć przytulną sypialnie?

Sypialnia to ulubione miejsce wielu z nas. Przy wystroju sypialni raczej nikt nie chce za bardzo szaleć, ale gotowi jesteśmy wystrojowi wnętrz tego miejsca poświecić więcej czasu i uwagi, żeby po prostu czuć się tutaj dobrze. 

Poniżej przedstawiamy Wam 4 pomysły jak stworzyć przytulną sypialnię przy użyciu plakatów i tapet.

1. Zielona sypialnia - Motywy kwieciste, roślinne 

Sypialnia to zdecydowanie miejsce w którym chcemy ładować baterie, relaksować się i po prostu odpocząć. Powszechnie wiadomo, że zieleń i rośliny wpływają kojąco na człowieka, nie każdy jednak z nas potrafi zadbać o kwiaty w doniczkach – wówczas idealnym rozwiązaniem są plakaty z delikatnymi motywami roślinnymi. Plakaty z eukaliptusem, paprotką czy piwoniami będą nie tylko cieszyły oko, ale z pewnością będą miały również efekt kojący.
 
W latach 90 popularnym rozwiązaniem było malowanie jednej ściany na inny kolor, obecnie ten trend został zastąpiony przez tapety. Ciekawym rozwiązaniem jest tapetowanie jednej ściany – albo tej za łóżkiem albo tej na które łóżko spogląda. Stosując drugie rozwiązanie, można zastosować tapetę lub plakaty z widokiem, lasy we mgle, morskie fale czy śnieżne szczyty górskie. 

2. Sypialnia miejsce przemyśleń - Plakaty motywacyjne, plakaty z napisami

Sypialnia to też takie miejsce gdzie spędzamy czas ze swoimi myślami, ciekawym pomysłem jest więc powieszenie plakatów z inspirującymi cytatami i motywującymi słowami. Plakaty które codziennie rano dadzą nam kopa żeby działać i przywitać nowy dzień, oraz plakaty które pomogą nam zasnąć z uśmiechem na ustach.

3. Sypialnia w stylu kobiecym 

Trzeba przyznać, że często Panowie oddają ster swoim partnerkom, swoim żonom jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Przytulności sypialnianym wnętrzom nadadzą delikatne, miękkie kolory – pastele, róże.  Pięknie się prezentują tapety z delikatnymi kwiecistymi motywami oraz plakaty z uroczymi piwoniami czy pudrowymi różami. Popularnym rozwiązaniem jest również umieszczenie na ścianie nad łóżkiem plakatów z napisami Mr & Mrs – zaznaczające strony która do kogo należy.  Wśród plakatów z napisami królują również plakaty z napisami typu: „always kiss me goodnight” które stanowią miłą przypominajkę.

4. Natura w sypialni 

Poza plakatami z roślinkami i tapetami z lasami we mgle, ciekawym rozwiązaniem do sypialni są plakaty ze zwierzakami, a szczególnie plakaty z barankami – baranki które mają efekt usypiający.  Umieszone w dębowych ramach wprowadzą cudowny sielski klimat do naszej sypialni. Podobny efekt będą miały plakaty z motywami drewna. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%