› poradnik
08:11 / 21.01.2013

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

W dobie kryzysu nie tak łatwo jest sprzedać mieszkanie, szczególnie, jeżeli jest duże i drogie. Co więc zrobić, aby szybko sprzedać mieszkanie?

Najważniejsze to sprawić, aby nasza oferta była bardzo atrakcyjna i przyciągnęła potencjalnych klientów. Mieszkanie należy uporządkować, jeżeli tego wymaga to także odświeżyć.
Zastanówmy się czy chcemy zająć się sprzedażą mieszkania sami czy może lepiej zlecić to osobom, które zawodowo się tym zajmują. Biura nieruchomości dokonują wszelkich formalności związanych ze sprzedażą nieruchomości.
Jeśli chcemy samodzielnie zająć się sprzedażą mieszkania to musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli poświęcić na to sporo czasu. Trzeba odbierać telefony od zainteresowanych, odpisywać na maile i mieć czas na pokazanie mieszkania. Również wszelkie formalności w momencie sprzedaży będziemy zobowiązani załatwić osobiście.
Jest kilka sposobów, aby szybko sprzedać mieszkanie. Możemy to zrobić za pomocą internetowych portali, dać ogłoszenie w gazecie czy lokalnym radiu. Dobrym pomysłem jest powieszenie kilku ogłoszeń na naszym osiedlu. Warto poinformować znajomych, że mamy mieszkania na sprzedaż.

Trzeba zrobić jak najlepsze zdjęcia i odpowiedni opis. Ładne ogłoszenie to ważny element, dzięki któremu zdobędziemy zainteresowanie kupców. Postarajmy się znaleźć jak najwięcej zalet, może to być duża jasna kuchnia, okno w łazience czy dobry rozkład pomieszczeń. Dodatkowo warto opisać wszelkie atuty okolicy, w której znajduje się mieszkanie. Bliskość szkoły, przedszkola, dobra komunikacja, wszystko to sprawia, że nasza oferta będzie atrakcyjniejsza. Opis powinien być przejrzysty i dokładny, nie może być jednak zbyt długi.

Kluczową sprawą jest cena. Jeżeli będzie zbyt wysoka bardzo trudno będzie nam sprzedać mieszkanie, ponieważ w obecnej chwili banki zaostrzyły wymogi wobec kredytobiorców. Dużo trudniej jest dostać kredyt hipoteczny, dlatego nie tak łatwo jest znaleźć nabywcę nieruchomości.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości można szybko sprzedać mieszkanie, jeśli tylko dobrze to zaplanujemy i zorganizujemy.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%