› biznes
15:14 / 04.10.2021

Jak uporządkować procesy UX w firmie?

Jak uporządkować procesy UX w firmie?

Coraz więcej firm decyduje się sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Do takich zalicza się z całą pewnością User Experience, które określane jest skrótem UX. Terminem tym określa się cały ogół emocji i wrażeń, które towarzyszą klientowi podczas kontaktu czy to z usługą, czy produktem. Najczęściej termin ten odnosimy do obszaru IT, ale okazuje się, że jest on znacznie szerszy. Czym jest UX? Co oznacza Adopting UX?

Dlaczego UX ma tak duże znaczenie?

Projektując – czy to wnętrze sklepu odzieżowego, czy stronę internetową butiku – trzeba przede wszystkim rozumieć potencjalnych klientów danego miejsca. Aby osiągnąć sukces, należy być świadomym tego:

  • kim klienci są;
  • jak klienci lubią spędzać czas;
  • co dla klientów ma największe znaczenie;
  • co budzi w klientach niezadowolenie.

Posiadanie tak szerokiej wiedzy pozwala na stworzenie udanego projektu, który będzie spełniał swoją rolę.

Na co zwracać uwagę, porządkując procesy User Experience?

Uporządkowanie procesów User Experience w firmie wymaga stosownej wiedzy i umiejętności. Trzeba pamiętać, że specjaliści zajmujący się tym tematem zgodnie twierdzą, że UX to coś zdecydowanie więcej niż zwykła użyteczność. Liczą się takie cechy, jak dostępność, wiarygodność, funkcjonalność, wartościowość. Dlatego każdy, kto chce zajmować się procesami UX powinien zadbać o odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Na szczęście dzisiaj znalezienie odpowiedniego kursu nie stanowi większego problemu.

Co daje udział w szkoleniu Adopting UX?

Udział w szkoleniu Adopting UX to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy myślą o dokładnym uporządkowaniu procesów UX w swojej firmie. Dobry kurs prowadzony jest przez wykwalifikowaną kadrę, która posiada zarówno wiedzę, jak i umiejętności w tym zakresie. Decydując się na udział w nim, można być pewnym, że wyniesie się solidną porcję wiedzy niezbędną do uporządkowania procesów UX w swojej firmie. Uczestnicy szkolenia uczą się, jak oceniać design oraz użyteczność zarówno całej strony WWW, jak i różnych aplikacji. Wyposażeni zostają w umiejętności, które pozwolą samodzielnie prowadzić projekt, ale również zatrudnić niezbędnych do jego realizacji developerów i marketingowców. Całe szkolenie kończy się egzaminem ustnym i pisemnym. Jego zdanie pozwala na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu, który wydawany jest przez Uxalliance. Taki certyfikat to najlepsze potwierdzenie posiadanej wiedzy i umiejętności. Warto pamiętać, że jest to również niezwykle mocna pozycja w CV. Szkolenie pozwala więc nie tylko na Adopting UX w firmie, w której aktualnie się pracuje, ale również zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy i łatwiejsze znalezienie nowego zatrudnienia.

User Experience to obecnie absolutny standard. Trudno wyobrazić sobie firmę, która nie korzysta z jego założeń. Ci, którzy chcą bez problemu porządkować wszystkie procesy UX zachodzące w ich firmie powinni pomyśleć o odpowiednim szkoleniu z tego zakresu. To najlepszy sposób na zdobycie niezbędnej w tym zakresie wiedzy i umiejętności.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%