› poradnik
13:06 / 25.03.2020

Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny to polecany wybór dla osób, które nie są zainteresowane bogatymi, ozdobnymi i nierzadko przeładowanymi wnętrzami we własnych domach czy mieszkaniach. W jaki sposób urządzić więc wnętrze w stylu nowoczesnym? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Prostota i minimalizm
  2. Odpowiednie materiały

Prostota i minimalizm

Podstawą stylu nowoczesnego jest prostota połączona z minimalizmem. Przejawiają się one przede wszystkim w meblach oraz innych elementach wyposażenia. W stylu tym królują więc geometryczne, proste, nierzadko wręcz ascetyczne kształty, dopełniane często designerskimi, oryginalnymi projektami o zaskakującej, niebanalnej formie. Meble nowoczesne do salonu, sypialni, gabinetu czy łazienki powinny być więc pozbawione ornamentów i zdobień oraz cechować się jak najbardziej oszczędną formą.

Podobne cechy powinno posiadać samo pomieszczenie. Nowoczesny styl nie lubi nadmiaru sprzętów i gadżetów. Dlatego chcąc urządzić swoje lokum w aranżacji nowoczesnej, najlepiej jest zrezygnować z wielu bibelotów, ramek z kolorowymi zdjęciami, figurek, ciężkich, bogato zdobionych zasłon czy innego dekoracyjnego wyposażenia. W tym przypadku sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”. Nie znaczy to jednak, że należy całkowicie pozbyć się z domu dekoracyjnych akcesoriów. Oczywiście są one wskazane w niedużych ilościach. Dlatego też sprawdzą się np. jednokolorowe, wykonane z gładkiej tkaniny poduszki na kanapie czy też kilka czarno-białych fotografii w białych, czarnych albo srebrnych ramkach na ścianie lub półce.

Odpowiednie materiały

Wnętrze utrzymane w nowoczesnym stylu cechuje się również konkretnymi rodzajami materiałów. Są to przede wszystkim metal, szkło, tworzywa sztuczne, ale również naturalne drewno oraz skóra. Z powodzeniem można je łączyć zarówno w zakresie mebli, jak też akcesoriów czy innego wyposażenia wnętrza. Jeśli chodzi o podłogi, to dużą popularnością cieszy się naturalny kamień, np. gres albo marmur, a także żywica epoksydowa. Na ścianach chętnie wykorzystywane są betonowe płyty albo cegły. Co do kolorystyki, to dominującą barwą jest biel, ale równie chętnie wykorzystywane są szarości, beże, jasne brązy czy czerń.

Urządzając lokal w nowoczesnej stylistyce, można to zrobić samodzielnie lub też skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, np. z firmy https://www.salonyhoff.pl/. Eksperci doradzą w funkcjonalnym, jak również estetycznym wyposażeniu przestrzeni, polecając sprawdzone rozwiązania aranżacyjne oraz wysokiej jakości, eleganckie materiały i produkty.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%