› poradnik
00:00 / 02.10.2020

Jak w pełni zadbać o wygodę dziecka podczas podróży samochodem?

Jak w pełni zadbać o wygodę dziecka podczas podróży samochodem?

Planując podróż samochodową z dzieckiem, należy się do niej odpowiednio przygotować, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz komfort malucha. Podstawą z pewnością jest wysokiej jakości atestowany fotelik. Ale istnieje też kilka innych produktów, w które warto się wyposażyć, żeby podróż upłynęła w miłej atmosferze – bez płaczu i protestów ze strony małego pasażera.

Zapewniający wygodę podnóżek do fotelika

Poruszając temat bezpieczeństwa dziecka w podróży, dużo mówi się o foteliku i jego prawidłowym mocowaniu. Niewątpliwie jest to ogromnie ważna kwestia, ale niemniej istotne jest to, żeby zainwestować w podnóżek do fotelika, który dba nie tylko o komfort malucha, bowiem zwisające nóżki z czasem zaczynają drętwieć, a dziecko zaczyna odczuwać dyskomfort, który może prowadzić do chęci zmiany pozycji, co w przypadku nagłego hamowania może być bardzo tragiczne w skutkach. Ponadto dłuższe siedzenie z nogami w powietrzu niekorzystnie wpływa na stawy i może prowadzić do tkliwości ud, łydek, kolan, stóp, a także bólów kręgosłupa.

Zastanawiasz się, dla jakiej grupy wiekowej dedykowane są podnóżki? Otóż mogą z nich korzystać dzieci od drugiego do dziewiątego roku życia. Co ważne, nie trzeba wymieniać podnóżków, aby dopasować je do potrzeb rosnącego malucha, ponieważ produkt ten jest regulowany. A to oznacza, że rośnie razem z dzieckiem. Taki podnóżek do fotelika to inwestycja na lata, która zapewnia dziecku wygodę, a nam spokojną podróż. Wejdź na stronę www.kidstrips.pl i zamów podnóżek, dzięki któremu Twoje dziecko nie doświadczy podczas jazdy problemów z krążeniem i spowodowanego tym drętwienia dolnych kończyn. 

Wkładki do fotelika dbające o komfort malucha

Każdy rodzic zgodzi się z tym, że bardzo ważne jest dbanie o to, żeby dziecko się nie przegrzewało. Bo spocony maluch nie tylko może być rozdrażniony, ale też bardzo szybko może się przeziębić. Aby do tego nie doprowadzić, warto wyposażyć małego podróżnika w specjalne wkładki antypotowe do fotelika. Posiadają one strukturę 3D, która mimo ciężaru się nie zmienia, dzięki czemu możliwa jest stała cyrkulacja powietrza. Tym samym zapobiega to gromadzeniu się wilgoci i poceniu się malucha.

Takie nowoczesne wkładki do fotelika mogą być używane przez cały rok i co warto podkreślić, możemy z nich korzystać nie tylko w samochodzie. Doskonale sprawdzają się też w wózkach spacerowych, gwarantując suchość i świeżość. W zależności od wieku, a przede wszystkim wagi dziecka, możemy sięgnąć po wkładki antypotowe do fotelika 0-13 kg, 9-18 kg lub 15-36 kg. Wkładki dostępne są w czterech kolorach, dzięki czemu możemy dopasować je do kolorystyki fotelika. 

Nawet drobna niewygoda może być powodem płaczu i rozdrażnienia maluszka, co będzie skutkowało stresującą podróżą. Dlatego zanim wybierzemy się ze swoją pociechą w bliższą lub dalszą podróż, zaopatrzmy się w atestowany fotelik samochodowy oraz przydatne akcesoria, takie jak podnóżek oraz wkładki do fotelika.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%