Jak właściwie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
Kiedy ktoś szuka nowego domu, chce wyjątkowych udogodnień dla społeczności, urządzeń i przestrzeni, których nie oferują inne domy. Kiedy pojawiasz się na rozmowie o pracę, Twoim celem jest pokazanie tego, co jest w Tobie wyjątkowe i szczególne.
Chcesz wyjść, pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenie i mając poczucie, że to Ty zabiłeś tę rozmowę. Podczas rozmów kwalifikacyjnych przedstawiaj swoje doświadczenia zawodowe poprzez opowiadanie historii. Poznaj dogłębnie historię swojej marki osobistej i bądź w stanie płynnie ją przedstawić. Rozmówcy chcą wiedzieć, kim jesteś, gdzie się kształciłeś, gdzie pracowałeś i dokąd zmierzasz w przyszłości. https://www.mamtoo.pl/praca/
Zrozum technologie wymienione w ogłoszeniu o pracę. Nie krępuj się analizować procesów i cyklów życia w branży, a następnie poprzyj to wdrożeniem technologii. Opisz, jak możesz dodać wartość firmie w oparciu o jej ofertę i misję. Jeśli firma oferuje jakąś usługę, a Ty posiadasz taką wiedzę, wyjaśnij, w jaki sposób Twoje doświadczenie, wykształcenie i wiedza mogą pomóc w rozwoju firmy.
Nie zepsuj rozmowy kwalifikacyjnej
Jednym z największych lęków większości profesjonalistów jest kiepski występ na rozmowie kwalifikacyjnej. Są jednak dobre powody, dla których możesz zepsuć tą rozmowę. Niektóre z najczęstszych błędów popełnianych na rozmowach kwalifikacyjnych to: brak odpowiedniego stroju, ograniczona wiedza o firmie, bo nie zrobiłeś researchu, spóźnienie, zapomnienie o zabraniu kopii CV i niezadawanie żadnych pytań o firmę.
Co jeśli spóźnię się na rozmowę o pracę?
Oczywiście, możesz spóźnić się nie z własnej winy: Może wypadek samochodowy spowodował ogromne, niespodziewane utrudnienia w ruchu. Życie się toczy, ale bardzo ważne jest, by poinformować o swoim potencjalnym spóźnieniu, zanim faktycznie się spóźnisz. Zadzwoń lub wyślij e-mail do osoby odpowiedzialnej za kontakt z kandydatem, aby poinformować ją o sytuacji i dowiedzieć się, czy musisz zmienić termin lub czy nadal chcą, abyś przyszedł na rozmowę. Podobnie w dzisiejszych czasach, w dobie cyfrowej, posiadanie papierowej kopii CV nie zawsze jest konieczne, ale lepiej być przygotowanym niż nieprzygotowanym, więc zabierz swoje CV na rozmowę kwalifikacyjną.
Jak ubrać się na rozmowę o pracę
Jeśli chodzi o ubiór na rozmowę kwalifikacyjną, zawsze staraj się ubrać zgodnie z kulturą firmy i dodać kilka akcentów osobowości. Nie przesadzaj, bo chcesz, żeby pracownicy skupili się na twoich osiągnięciach, a nie na tym, co masz na sobie. Jeśli nie zrobisz odpowiedniego rozeznania, możesz nie ubrać się właściwie.
Śledzenie ogłoszeń o nowych przedsięwzięciach firmy, wpisów na blogu lub informacji o klientach pomoże Ci przygotować listę pytań do panelu rozmów. Staraj się zadawać pytania, które wprowadzą do rozmowy czynnik "wow". Większość profesjonalistów będzie zadawać standardowe pytania dotyczące ich roli, kultury firmy i rozwoju kariery.
Ty jednak chcesz zadawać pytania, które dotyczą tego, gdzie możesz wnieść wartość dodaną lub dokąd dana osoba chce zmierzać w przyszłości. Mogą to być m.in: pytania techniczne dotyczące roli i jej obowiązków, ogólne pytania dotyczące kultury firmy, rozwoju, różnorodności lub równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, pytania dotyczące aktualnego wydarzenia lub ogłoszenia biznesowego dotyczącego przyszłości firmy mamtoo.pl