› poradnik
14:22 / 30.03.2021

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Przeglądając meble do salonu fryzjerskiego dostępne obecnie na rynku, musisz zawsze pamiętać, że ich właściwy wybór może zdecydować o tym, jak odbierać cię będą potencjalni klienci. Nie ulega bowiem wątpliwości, że estetyka wnętrza, w którym pracujesz, jest wyznacznikiem reprezentowanego przez ciebie stylu. Istotne będą więc eleganckie meble i wygodny fotel fryzjerski, który pozwoli zrelaksować się i wypocząć. Co istotne, jego właściwy wybór przekłada się także na komfort i zadowolenie twoich pracowników.

Designerskie fotele kosmetyczne z pewnością przyciągają twój wzrok pomiędzy całym szeregiem dostępnych w asortymencie rozwiązań. Musisz jednak jednocześnie pamiętać, że wygląd to nie wszystko. Twoi klienci niekiedy spędzają u ciebie nawet kilka godzin w pozycji siedzącej i twoim priorytetem powinna stać się ich wygoda. Wybierając fotele kosmetyczne do salonu, zwracaj także uwagę na sposób regulacji, by podnieść komfort pracy - dzięki niej unikniesz uporczywego bólu pleców wpływającego negatywnie na twoją wydajność. Co jeszcze jest istotne, gdy wybierasz model do swojego salonu?

Fotel fryzjerski - jak wybrać?

Przeglądając fotele fryzjerskie dostępne na rynku, przede wszystkim zwracaj uwagę na ich sposób regulacji. Najczęściej wybierane są modele z pompą gazową lub hydrauliczną. Pierwsza z nich jest tania, jednak mało funkcjonalna - aby możliwe było obniżenie, klient musi wstać. Warto zdawać sobie sprawę, że pompa gazowa jest także mniej żywotna od swojego hydraulicznego odpowiednika. Nie ulega wątpliwości, że z tego względu to właśnie pompa hydrauliczna będzie bardziej komfortowa zarówno dla pracownika, jak i klienta.

Aby wybrane fotele fryzjerskie sprawdziły się w twoim salonie, zwróć uwagę, jaka jest ich podstawa. To właśnie od niej w dużej mierze zależy stabilność mebla. Dostępne modele z podstawą w kształcie kwadratu lub dysku wyróżniają się łatwością w utrzymaniu w czystości - to sprawia, że warto wziąć je pod uwagę. Najlepszym wyborem zdecydowanie są fotele fryzjerskie wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej, którą cechuje duża wytrzymałość i estetyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Praktycznym rozwiązaniem są także fotele fryzjerskie z pięcioramienną podstawą na kółkach.

Jednym z istotnych czynników, które powinny mieć wpływ na twój wybór, jest także waga foteli fryzjerskich. Zauważ, że na co dzień w pracy będziesz zmuszony do manewrowania nim, co nie może przysparzać ci zbyt wielu kłopotów. Również w tym przypadku warto pamiętać o możliwości kupienia fotela na kółkach, który zdecydowanie będzie bardziej mobilny niż ten z płaską podstawą.

Pamiętaj także, że fotele fryzjerskie mogą znacząco różnić się między sobą ceną. Okazuje się jednak, że nie należy szukać prawidłowości między oferowaną jakością a kosztem. Niekiedy tanie fotele fryzjerskie cechują dokładnie te same parametry i funkcje, a różnica polega na tym, że dana marka nieco krócej jest na rynku i nie ma jeszcze wypracowanej wśród klientów pozycji. Nie namawiamy do sugerowania się ceną, ale zachowania rozsądku i wybierania rozwiązań o najlepszym stosunku poniesionych kosztów do otrzymanej jakości.

Wygląd fotela fryzjerskiego

Fotel fryzjerski do salonu musi być stabilny i lekki. Przede wszystkim liczy się natomiast jego wygoda - zarówno dla klienta, jak i ciebie czy twoich pracowników. Nie mniej istotne jest także to, by jego estetyka była spójna z całością aranżacji pomieszczenia. To bardzo ważne z punktu widzenia potencjalnych klientów, którzy oceniają cię “po okładce”. Wygląd twojego salonu będzie dla nich więc wyznacznikiem twoich umiejętności i mogą nie chcieć korzystać z usług fryzjerska, który pracuje w eklektycznym środowisku.

Designerskie fotele fryzjerskie to nie tylko styl nowoczesny, który sprawdzi się w industrialnych czy loftowych aranżacjach. Wybór na rynku jest na tyle duży, że bez trudu znajdziesz także modele utrzymane w klasycznej stylistyce. Szeroka gama produktów dostępnych obecnie u producentów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno miłośnik przysadzistych foteli w ciemnej skórze, jak i wielbiciel minimalistycznych linii.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%