› biznes
12:07 / 22.03.2024

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Na wybór odpowiedniego fotela fryzjerskiego warto poświecić nieco więcej czasu. Taki mebel musi bowiem wpisywać się w potrzeby i oczekiwania klientek, a do tego pracować na estetykę całego wnętrza.

Na wybór odpowiedniego fotela fryzjerskiego warto poświecić nieco więcej czasu. Taki mebel musi bowiem wpisywać się w potrzeby i oczekiwania klientek, a do tego pracować na estetykę całego wnętrza. Fotele są bowiem najbardziej eksponowanymi elementami w pomieszczeniu, dlatego ich wygląd jest niezwykle ważny. Jaki zatem fotel fryzjerski wybrać do swojego salonu? Podpowiadamy!

Designerskie fotele z pewnością będą właściwym dodatkiem do elegancko i estetycznie urządzonego salonu. Jednak modny sznyt to nie wszystko, o czym należy więc jeszcze pamiętać podczas urządzania salonu to o wygodzie i komforcie klientów. Dlatego fotele fryzjerskie muszą przyciągać wzrok nie tylko fenomenalnym wyglądem, ale również powinny rozpieszczać klientki bezkresną wygodą nawet podczas tych dłuższych wizyt.

Jak wybrać dobrej jakości fotel fryzjerski?

Czy fotele są reprezentatywne i ciekawe z wyglądu, to widać od razu. Są jednak takie cechy, które nie są widoczne, ale zdecydowanie powinny mieć istotne znaczenie podczas wyboru fotela. Pierwsza kwestia to sposób regulacji fotela. Wiadomo bowiem, że fotel trzeba regulować na wysokość, by dostosować go do wzrostu klienta, dlatego istotna jest regulacja. Na rynku dostępne są fotele bez takiej regulacji, jak i z regulacją za pomocą pompy gazowej czy hydraulicznej. Ta pompa gazowa oznacza niższy wydatek przy zakupie fotela, ale też spore uciążliwości przy regulacji fotela. Klient musi wstać z siedziska, by możliwe było obniżenie czy podwyższenie fotela. Znacznie lepszymi właściwościami odznacza się pompa hydrauliczna, która jest bardziej wytrzymała na eksploatację oraz łatwiejsza w użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest podstawa, która powinna być także trwała i jednocześnie stabilna. Jeśli fotel powinien być przesuwany, to warto zwrócić uwagę na ciężar fotela oraz opcję podstawy na mobilnych kółkach.

Nie bez znaczenia jest też cena, która przy modelach wyższej jakości może nie wpisywać się w niższy czy średni budżet salonu. Warto jednak zwrócić uwagę, na to, że lepsza jakość przekłada się na dłuższe i bezawaryjne funkcjonowanie fotela. Taka inwestycja ma więc swoje uzasadnienie, ponieważ zwalnia właściciela salonu z ponoszenia częstych inwestycji na zakup nowych mebli.

Na co zwrócić uwagę w wyglądzie fotela?

Nie ulega wątpliwości, że fotel fryzjerski powinien być idealnie dopasowany do wyglądu całego wnętrza. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na kolorystykę czy styl, w jakim zaprojektowane są fotele. Nie należy jednak przesadzać z ozdobami czy wielkością, zwłaszcza jeśli salon fryzjerski zorganizowany jest na niewielkiej przestrzenni. Fotele zdobione eleganckimi przeszyciami czy nawet z biżuteryjnymi akcentami świetnie podkreślą luksusowy charakter pomieszczenia, z kolei takie klasyczne fotele na dłużej zachowają świeżość i uniwersalność stylu. Zobacz również wpis na blogu fryzjerskim https://www.fryzomania.pl/blog/wybor-fotela-fryzjerskiego-co-warto-wziac-pod-uwage.html, który mówi co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie fotela. Producenci mebli fryzjerskich zapewniają również szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu również pod tym względem można dobrać fotele, idealnie harmonizujące z wystrojem wnętrza. Niezwykle popularne są białe lub czarne modele. Trzeba jednak pamiętać, że biel szybko się brudzi i znać na niej wszelkie uszkodzenia, z kolei czerń może przytłaczać mniejsze wnętrza. Z kolei kolory, które wszędzie pasują i są mniej uciążliwe w eksploatowaniu to wszelkiego rodzaju pastele, szarości i brązy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%