› bieżące
14:03 / 13.09.2019

Jak wybrać odpowiednie hokery do kuchni?

Jak wybrać odpowiednie hokery do kuchni?

Wyposażenie kuchni kojarzy nam się tradycyjnie z lodówką, kuchenką, szafkami i stołem. Coraz częściej zamiast stołu w nowoczesnych kuchniach pojawiają się blaty przypominające ladę baru, a przy nich tak zwane hokery. Co to jest i jak wybrać odpowiednie hokery do kuchni?

Co to są hokery?

Hoker to po prostu wysokie krzesło, które początkowo było używane głównie w barach (stąd zamienna ich nazwa "stołki barowe"), gdzie były ustawiane przy wysokich ladach barowych. Dziś hokery rozpowszechniły się na tyle, że można spotkać je w wielu miejscach, od barów, przez kluby, puby, restauracje, hotele, a nawet w domach. 

Z hokerów korzystają chętnie również osoby wykonujące bezpośrednio usługi dla klientów, na przykład fryzjerzy. Ich hokery jednak są nieco inne, bo posiadają kółka, dzięki którym wykorzystywane są do szybszego poruszania się po salonie. Hokery sprawiają, że można dzięki nim korzystać z wysokich blatów, jak z normalnych stołów. 

Co ciekawe, coraz częściej są spotykane w domowych nowoczesnych kuchniach i świetnie je uzupełniają, pod warunkiem oczywiście, że są odpowiednio wkomponowane w przestrzeń. 

Jak wybrać hokery do kuchni?

Wybór dostępnych na rynku hokerów jest naprawdę bardzo szeroki. Różnorodność ich stylów, kolorów i kształtów jest wręcz ogromna. 

  • Wybierając hokery do swojej kuchni musimy pamiętać przede wszystkim o ich wpływie na jej wygląd. Hokery powinny uzupełniać wnętrze i pasować do jego stylu. 
  • Niekoniecznie trzeba je dopasowywać pod kolory innych mebli, bo nieoczywiste kontrasty też są atrakcyjne, ale należy zwrócić uwagę na ich estetykę i styl oraz dopasować je pod tym względem do wystroju kuchni. Łatwo można ocenić, czy hoker jest stworzony w stylu rustykalnym, industrialnym czy nowoczesnym. 
  • Kolejną ważną kwestią jest cena takiego krzesła, gdyż kosztuje ono znacznie więcej niż zwykłe. Warto zastanowić się nad kwotą, jaką jesteśmy w stanie wydać oraz czy możemy zapłacić nieco więcej za droższy egzemplarz, gdy szczególnie nam się spodoba. 
  • Pamiętajmy również, że hoker powinien pasować także do przestrzeni, w jakiej będzie się znajdował. Kluczowe jest oszacowanie przed zakupem jego wysokości, tak by mieścił się pod danym blatem i by pozostawiał odpowiednią ilość miejsca dla siedzącej na nim osoby, a także szerokości oraz ciężaru. 
  • Przykładowo, do nowoczesnej kuchni nadadzą się z pewnością wysokie hokery z chromowaną podstawą i kolorowym siedziskiem zrobionym z połyskującego materiału. Dla stonowania nowoczesnej przestrzeni i wprowadzenia jakiegoś kontrastu idealne mogą być hokery drewniane lub odznaczające się jednolitą kolorystyką. 
  • Drewniane hokery o prostym, ludowym stylu będą pasowały do kuchni rustykalnej, a dla przełamania kuchennej rustykalności warto sięgnąć po minimalistyczne hokery białe. 
  • Bardzo szerokie możliwości daje tak zwana estetyka loft w kuchni. Tutaj można wykorzystać hokery wyposażone w chromowaną podstawę z tapicerowanym elementem na siedzisku lub też hokery z metalu. Dobrym wyborem tutaj będzie niemal każdy kolor – czy to neutralna, surowa czerń lub szarość, czy intensywne kolory, takie jak czerwień, żółć lub niebieski. 
  • A co jeśli mamy kuchnię elegancką? Do takiej oczywiście również znajdziemy odpowiednie hokery. Mogą to być na przykład efektownie wyglądające hokery glamour ze srebrzystą, połyskującą podstawą oraz siedziskiem wyposażonym w oparcie albo drewniane hokery z siedziskiem tapicerowanym.

Warto urozmaicić swoją kuchnię hokerami, gdyż wprowadzą one do niej powiew nowoczesności. Są też wygodne w użytkowaniu i możemy dzięki nim stworzyć komfortową przestrzeń zarówno do przesiadywania, jak i jedzenia czy po prostu spędzania czasu z rodziną i przyjmowania gości.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%