› bieżące
18:46 / 20.12.2015

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo uciążliwa choroba dolnych dróg moczowych, która bardzo upodobała sobie kobiety, a wynika to przede wszystkim z budowy anatomicznej. Niestety, bardzo wiele kobiet lekceważy objawy tego schorzenia, co jest wielkim błędem, gdyż niewyleczone zapalenie pęcherza może skutkować poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Objawy i przyczyny zapalenia pęcherza moczowego

Do głównych objawów tej infekcji dolnych dróg moczowych zalicza się pieczenie i szczypanie podczas oddawania moczu, a także uczucie parcia na pęcherz i konieczność szybkiego lub natychmiastowego skorzystania z toalety. Kiedy doskwiera nam zapalenie pęcherza, pogarsza się nasze samopoczucie, pojawia się również ból w podbrzuszu, a w wyniku infekcji wzrasta temperatura ciała. Zmienia się także kolor i zapach moczu. Jeżeli powyższe objawy utrzymują się przez kilka dni i są bardzo uciążliwe, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki na zapalenie pęcherza moczowego.

Za głównego sprawcę tej infekcji uznaje się bakterie, a właściwie pałeczki okrężnicy, których naturalną siedzibą jest odbyt. W związku z tym, że kobieca cewka moczowa jest kilkukrotnie krótsza oraz szersza niż mężczyzn to bytujące w odbycie bakterie E. Coli łatwiej przedostają się do dróg moczowych, wywołując zakażenie. Pałeczki okrężnicy są winne, aż 95% przypadków infekcji dolnych dróg moczowych. Na schorzenie to częściej uskarżają się młode kobiety aktywne seksualnie, noszące obcisłą bieliznę oraz spodnie i te, które zapominają o codziennej i właściwej higienie okolic intymnych.

Profilaktyka i leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Skuteczne leczenie infekcji pęcherza polega przede wszystkim na spożywaniu bardzo dużej ilości płynów w ciągu dnia, które ułatwiają wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Warto także sięgnąć po leki na zapalenie pęcherza moczowego, które można kupić bez recepty, jednak koniecznie należy pamiętać o konsultacji z farmaceutą. Lek na zapalenie pęcherza moczowego powinien zawierać furaginę, bardzo skuteczne są np. tabletki neoFuragina. Rozpoczętego leczenia nie wolno przerywać, nawet jeśli objawy ustąpią, gdyż szkodliwe bakterie mogą być obecne w drogach moczowych. Jeżeli zapalenie dolnych dróg moczowych często do nas powraca, to preparaty zawierające furaginę koniecznie muszą znajdować się w naszych apteczkach. Leki na zapalenie pęcherza moczowego będą mało skuteczne jeśli na co dzień nie będziemy dbać o zdrowie i higienę okolic intymnych oraz dróg moczowych. Więcej cennych porad oraz informacji na temat tego uciążliwego schorzenia znajdziemy np. na stronie internetowej: neofuragina.pl

Artykuł partnera serwisu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%