› bieżące
10:54 / 09.05.2022

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem - siatka na balkon

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem - siatka na balkon

Kiedy mieszkasz na wysokim piętrze wielopoziomowego budynku i jesteś szczęśliwym posiadaczem futrzaka na czterech łapach otwarcie okna w ciepłe dni może okazać się nieco utrudnione. Łatwy dostęp do otwartego balkonu, czy parapetu umożliwia łatwą kotu ucieczkę z mieszkania. Nie oznacza to jednak, że jesteś zmuszony z grzania się w zamkniętym mieszkaniu lub konieczności szybkiego zamykania za sobą drzwi na przygotowany letni wypoczynek na własnym balkonie. Wystarczy odpowiednio dobrana siatka na balkon, by cieszyć się promieniami słońca bez obaw o swojego pupila. 

  • Siatki ochronne na balkon we własnym domu - siatki zabezpieczające dla zwierząt
  • Montaż siatki balkonowej - zabezpieczenie balkonu i ogrodu  

Siatki ochronne na balkon we własnym domu - siatki zabezpieczające dla zwierząt

Balkon niezwykle często stanowi wyposażenie większości mieszkań ulokowanych w standardowych blokach i osiedlach mieszkalnych. O ile nie jesteś właścicielem sprytnego zwierzaka, możesz swobodnie z niego korzystać. Problem zaczyna się dopiero w chwili kiedy w twoje domostwo zamieszkuje kot. Aby nie ograniczać twoich potrzeb i umożliwić swobodne korzystanie ze świeżego powietrza i możliwości, jakie daje kawałek tarasu stworzone zostały siatki balkonowe.

Siatka zabezpieczająca wykonana została z polietylenu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych w postaci opadów deszczu, śniegu, czy silnych podmuchów wiatru. Dzięki temu nie będziesz musiał zmieniać siatki co roku. Oczka siatki nie rozciągają się, co powoduje, że w każdym sezonie wygląda ona tak samo i nie wymaga poprawek montażowych. 

Montaż siatki balkonowej - zabezpieczenie balkonu i ogrodu 

Koty to zwierzęta, które zazwyczaj lubią długie wędrówki po okolicy, dlatego warto zabezpieczyć balkon lub przestrzeń tarasową przed ewentualną ucieczką. Siatka ochronna na balkon może być zamontowana przez ciebie lub możesz zostawić to profesjonalistom, którzy zadbają o każdy szczegół i uwzględnią twoje sugestie przy wykonywaniu realizacji. 

Siatka nie tylko dla kota? Jeżeli mieszkasz w posesji z ogrodem i masz zwierzęta domowe, które nie powinny chodzić samodzielnie poza teren działki warto wykorzystać woliera dla kota. Choć zabezpieczenie sugerowane jest dla kociaka, z powodzeniem może być wykorzystane również przy mniejszych zwierzętach domowych. Aby zdecydować się na to, jaka siatka powinna znaleźć się przy twoim domostwie, warto skorzystać z porady fachowców, którzy pomogą w doborze najodpowiedniejszego zabezpieczenia. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%