› zdrowie i uroda
09:32 / 13.12.2012

Jak zadbać o pękające usta? Odpowiada Marzena Gross - Darabasz

Jak zadbać o pękające usta? Odpowiada Marzena Gross - Darabasz

fot. www.ekotarg.pl

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieje skuteczny sposób na spierzchnięte i pękające usta? Jak się okazuje ta dolegliwość dotyka nie tylko kobiety, ale i mężczyzn. Brzydkie strupki i ranki, często pojawiają się wskutek wyziębienia i stosowania niewłaściwych kosmetyków. Jak więc o nie zadbać i co robić, gdy zaczynają pękać, odpowiada kosmetyczka Marzena Gross - Darabasz.

- Po pierwsze pękające usta potrzebują odpowiedniego natłuszczenia. Trzeba je nawilżać naprawdę intensywnie - zaznacza specjalistka. Mile widziana pomadka ochronna, której trzeba używać kilka razy dzienne. Jeśli problem jest bardzo uporczywy, polecam maść Bepanten (specyfik dostępny tylko w aptece).  Ponadto, nie wolno zrywać naderwanego naskórka, nie ciągać zębami. Na naprawdę poranione wargi, najlepszym lekarstwem i kosmetykiem będzie jednak miód. Doskonale wygładza, regeneruje i zmiękcza spierzchnięte wargi. Zawarte w miodzie aminokwasy, kwasy organiczne, witaminy i minerały, poprawiają mikrokrążenie, odżywiają naskórek i wzmacniają jego barierę ochronną. 
 
-Ale żeby uzyskać dobry efekt, należy nakładać wartwę miodu co 1 - 2 godziny - radzi Marzena Gross - Darabasz.  Jak się zliże, nakładać kolejną. Po takiej słodkiej kuracji, usta będą jak nowe - zapewnia kosmetyczka. 
7
2
oceń tekst 9 głosów 78%