› bieżące
08:31 / 29.01.2020

Jak zaprojektować garderobę do przedpokoju?

Jak zaprojektować garderobę do przedpokoju?

Przedpokój jest wizytówką domu lub mieszkania, a jednocześnie przestrzenią, która musi być funkcjonalna. W przedpokoju zostawiamy okrycia wierzchnie, obuwie, klucze, parasole, torby, plecaki oraz inne akcesoria, niezbędne podczas wyjścia z domu.

Często nasz przedpokój jest ciasny i nie posiada okna. Jak w tak małym pomieszczeniu sprytnie zaaranżować przestrzeń, aby stworzyć wygodne miejsce do przechowywania niezbędnych przedmiotów oraz korzystać z możliwości swobodnego zakładania obuwia i okryć przed wyjściem? Pytanie niełatwe. A jeśli mamy liczną rodzinę, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Każdy bowiem posiada własne przedmioty i odzież, którą trzeba przechowywać w przedpokoju. Dlatego projektowanie idealnej przestrzeni bywa prawdziwym wyzwaniem.

Przestrzeń do przechowywania w małym przedpokoju

Rada numer jeden - musimy skupić się przede wszystkim na ilości miejsca, jaką mamy do dyspozycji. Niewielki, wąski przedpokój często nie ma możliwości zagospodarowania przestrzeni, która pomieści pojemną szafę. W niewielkim przedpokoju naszą garderobą będzie szafka na buty, wieszak na płaszcze oraz półki i uchwyty na niezbędne akcesoria – tu https://www.meblator.pl/garderoba-do-przedpokoju ciekawe rozwiązania i pomysły na aranżację.

Projektując przestrzeń niedużego przedpokoju warto dokładnie sprawdzić wymiary, aby meble nie okazały się zbyt duże, uniemożliwiając swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Przedpokój powinien mieć szafkę na buty jak najwyższą, jednak płytką. Powinna pomieścić jak najwięcej par obuwia. Wieszak na płaszcze najlepiej przykręcić do ściany, a półki i uchwyty zamontować w takim miejscu, aby był do nich łatwy dostęp, jednak by nie ograniczały przestrzeni.

Duży przedpokój, to praktyczna garderoba

Szczęśliwi posiadacze przestronnych pomieszczeń mogą zaprojektować solidną garderobę mieszczącą niezbędne przedmioty. W takiej garderobie powinno być miejsce na odzież, która jest użytkowana na co dzień, najczęściej wymagająca wyschnięcia. Garderoba musi więc mieć otwartą przestrzeń z wieszakami na codzienne okrycia oraz otwartymi półkami, które pomieszczą używane na co dzień buty.

Część zamknięta garderoby powinna być wyposażona w praktyczne szuflady na szaliki, czapki i rękawiczki, które w sezonie letnim będzie można zastąpić okularami przeciwsłonecznymi oraz kremem z filtrem UV, o którym nie zapomnimy, wychodząc z domu. Ważne, aby u dołu garderoby przewidziane zostało miejsce na odkurzacz, a w górnej części na walizkę. Szafa musi mieć przestrzeń na torby, torebki i plecaki oraz akcesoria sportowe dla fanów aktywnego spędzania czasu.

Półki powinny mieścić kaski, ochraniacze lub piłki. Jeżeli szafa jest dość płytka, warto skorzystać z możliwości zamontowania wysuwanego drążka na płaszcze, które będą wisiały równolegle do drzwi szafy. W przedpokoju najbardziej sprawdzą się drzwi przesuwne garderoby.

Praktyczne wskazówki, przykłady aranżacji, pomysły, które mogą zostać wykorzystane właśnie w Twojej garderobie - wszystko to znajdziesz na stronie https://www.meblator.pl/, która zachwyci Cię ogromną ilością propozycji. W przedpokoju znajdują się meble, z których korzystasz codziennie, warto więc zaczerpnąć inspiracji, dowiedzieć się, jak powinien wyglądać, aby spełnić praktyczne wymogi, a jednocześnie prezentować się wyjątkowo.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%