› bieżące
10:42 / 25.03.2013

Jak ze starego dziurawego swetra zrobić obiekt zazdrości koleżanek?

Jak ze starego dziurawego swetra zrobić obiekt zazdrości koleżanek?

fot. http://rozmyslenianaddrutami.files.wordpress.com

Zima ciągle trzyma, ale Stowarzyszenie Elbląg Europa ma sposób na to, jak ocieplić atmosferę! 6 kwietnia w godz. 11-14 ogarnie nas swetrowe szaleństwo.

- Wiosną wietrzymy szafy, robimy porządki, odświeżamy swoje garderoby. To dobry czas i sposób, by starym ubraniom, dziurawym swetrom, których szkoda nam wyrzucić, dać drugie życie, przerabiając je na przykład na piórnik, albo torebkę i tym samym – przekonują organizatorzy ze Stowarzyszenia Elbląg Europa. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Buczek, studentka pedagogiki PWSZ w Elblągu, która z zamiłowania zajmuje się rzeczami „hand made”. Kasia działa też w chórze akademickim i sekcji teatralnej. - Postanowiliśmy wykorzystać jej dobre pomysły i umiejętności – podkreślają organizatorzy. Prowadząca pokaże jak można w ciekawy i niebanalny sposób uszyć sweterkowy pamiętnik, poduszkę czy extrazabawkę dla dziecka. Takie umiejętności na pewno przydadzą się podczas prowadzenia zajęć z dziećmi.

W bezpłatnym szkoleniu mogą wziąć udział studenci, jak i absolwenci (do lat 26). Jest jednak jeden warunek. Po warsztatach należy przeprowadzić zajęcia np. w szkole podstawowej, gimnazjum lub w liceum w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki”.

Szkolenie odbędzie się w Elblągu w siedzibie stowarzyszenia (ul. Warszawska 55). Organizatorzy gwarantują ciepłą atmosferę, poczęstunek, wszystkie materiały oraz certyfikat potwierdzający udział w warsztatach i prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą (przydatny do CV). W celu zgłoszenia się na szkolenie zarejestruj się na stronie https://frw.home.pl/system, wypełnij formularz (projektor.elblageuropa.pl) i wyślij go na adres a.lawecka@projektor.org.pl do 4 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona!

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%