› bieżące
08:09 / 29.06.2014

Jak złodzieje okradają nas przy bankomatach?

Jak złodzieje okradają nas przy bankomatach?

fot. nadesłane

Złodzieje są coraz bardziej pomysłowi, a bankomaty to dla nich idealne urządzenia do wypłaty naszych pieniędzy. Niedawno w Ostródzie przestępcy założyli specjalną nakładkę na jeden z bankomatów. Ile osób zdążyli okraść?

Uwaga na bankomaty. Policjanci radzą, by dobrze się im przyglądnąć zanim wypłacimy pieniądze. Zwłaszcza teraz, kiedy wkraczamy dużymi krokami w sezon letnich zakupów i wyjazdów. W Ostródzie kilka dni temu założona została na jeden z bankomatów przy ul. Czarnieckiego specjalna nakładka kopiująca karty i piny.

Elementy te mogą być wykorzystane do wypłaty środków pieniężnych z naszych kont. Prosimy o sprawdzenie wszystkich transakcji, a w razie wątpliwości należy natychmiast powiadomić swój bank i policję.

Skimmery - czyli nakładki na bankomaty, które skanują dane zapisane na naszej karcie oraz podglądają nasz PIN - to najczęstsza metoda używana przez złodziei. Zwykle orientujemy się, że padliśmy ich ofiarami, kiedy z naszego konta znikają pieniądze wypłacane przez kogoś w kraju lub za granicą. Ale jest też inna, nowa metoda.

Za pomocą krzemowej płytki umieszczonej wewnątrz bankomatu, a dokładnie czytnika, do którego wkładamy kartę, złodzieje ściągają nasze dane. Płytka nie wystaje na zewnątrz, więc bardzo trudno ją dostrzec. Policjanci radzą, by dobrze się przyglądnąć bankomatom zanim wypłacimy pieniądze.

5
3
oceń tekst 8 głosów 63%