› bieżące
17:22 / 04.12.2016

Jaki sprzęt do domu kultury?

Jaki sprzęt do domu kultury?

Gminne domy kultury starają się przyciągnąć jak największą liczbę osób oferując zajęcia o różnej tematyce. W tego typu miejscach można wziąć udział w warsztatach plastycznych, muzycznych czy tanecznych, a nierzadko stwarzają one okazję do spróbowania swoich sił również w aktorstwie. Najważniejsze są dobre chęci i doświadczenie prowadzących zajęcia, ale nie mniej istotne będzie wyposażenie.

Różnorodna oferta

Domy kultury z założenia powinny stwarzać przestrzeń, gdzie można rozwijać swoje pasje artystyczne. Ważne jest jednak, aby przygotować ofertę dla osób o różnych zainteresowaniach. Specjalne zajęcia plastyczne sprawdzą się np. w przypadku dzieci i będą doskonałą okazją do ćwiczenia kreatywności. Lekcje śpiewu czy gry na rozmaitych instrumentach to ukłon w stronę uzdolnionych muzycznie. Można też stworzyć międzypokoleniowy chór, który będzie mógł uświetnić ważne uroczystości w okolicy. Zajęcia teatralne dla różnych grup wiekowych, możliwość nauczenia się kroków najbardziej znanych stylów tanecznych czy wspomniane już wyżej propozycje z pewnością przyciągną dużą liczbę osób, a przecież o to chodzi. Wiele domów kultury przed rozpoczęciem na dobre swojej działalności przeprowadza ankietę wśród okolicznych mieszkańców, na której mogą oni zaznaczyć, jakie zajęcia interesują ich najbardziej, a także zgłaszać własne propozycje. Jest to doskonały sposób, aby sprawdzić które formy aktywności artystycznej cieszyć się będą największym powodzeniem, a z jakich pomysłów lepiej zrezygnować.

Światło, muzyka…

Wszelkiego rodzaju występy i pokazy w domach kultury wymagają odpowiedniej oprawy. Dotyczy to nie tylko przedstawień teatralnych czy muzycznych, ale również ważnych uroczystości oraz jubileuszy. Źle dobrane oświetlenie albo niewystarczające nagłośnienie mogą zepsuć cały efekt, a tym samym zniszczyć wysiłki włożone w organizację całego przedsięwzięcia czy próby. Domy kultury często dysponują odpowiednio obszernymi pomieszczeniami, aby zorganizować w nich wernisaże lub występy lokalnych artystów. Posiadając odpowiedni sprzęt można przygotować wiele atrakcji dla okolicznych mieszkańców, a także promować miejscową kulturę.

Na świeżym powietrzu

Lato to czas imprez pod chmurką – liczne koncerty, festyny i pikniki przyciągają atrakcjami całe rodziny – od najmłodszych, aż po seniorów. Tego typu wydarzenia nieodmiennie związane są z koncertami, podczas których występują nierzadko znane gwiazdy, a także z różnego rodzaju pokazami i innymi występami artystycznymi. Dlatego też tego typu imprezy wymagają zbudowania odpowiednio dużej sceny – bez wysokiego podestu widzowie nie zobaczą zbyt wiele, zwłaszcza jeśli wydarzenie zgromadzi liczną widownię. Nie oznacza to jednak, że każdy dom kultury musi mieć własne wyposażenie tego typu – podesty sceniczne można też bez problemu wypożyczyć, a profesjonalna firma zapewni nie tylko transport, ale i zajmie się montażem sceny idealnie dopasowanej do potrzeb danego wydarzenia kulturalnego.

Szukasz podestów scenicznych do wynajęcia? Sprawdź ofertę BSC System.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%