› raporty
16:08 / 20.07.2015

Jaki telefon kupić dla dziecka – tradycyjny czy smartfon?

Jaki telefon kupić dla dziecka – tradycyjny czy smartfon?

Nie można nie zauważyć, że coraz młodsze dzieci korzystają bez problemu ze zdobyczy nowoczesnej techniki. Komputery, tablety czy telefony komórkowe nie mają dla nich tajemnic. Coraz więcej rodziców zaopatruje także swoje dzieci w tego rodzaju urządzenia. Bardzo ważnym jest w szczególności telefon – dzięki niemu cała rodzina będzie mogła być ze sobą w kontakcie. Jaki model wybrać – czy powinien być to tradycyjny telefon z klawiaturą czy smartfon?

Przede wszystkim smartfony są obecnie najczęściej kupowanymi telefonami i wypierają one z rynku te tradycyjne. Mogą pochwalić się pełną gamą funkcji i dodatkowo także coraz bardziej atrakcyjnymi cenami. Czy takie urządzenie będzie dobre dla ucznia szkoły podstawowej?

Przede wszystkim telefon powinien być solidny i wszechstronny. Smartfony są urządzeniami, którym nie można odmówić funkcjonalności – pozwalają na prowadzenie rozmów, wysyłanie SMS-ó, także na robienie zdjęć i filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu czy granie w gry. Bez wątpienia taki model będzie marzeniem każdego dziecka.

Niestety, smartfony mają również swoje minusy – to przede wszystkim mała odporność na uszkodzenia oraz krótki czas pracy na baterii. Wystarczy, że urządzenie nieopatrznie upadnie na podłogę i od razu wymaga kosztownej naprawy, co, niestety, w przypadku dzieci zdarza się dość często. Także intensywnie użytkowany smartfon będzie wymagał naładowania już po kilku godzinach.

Pod względem wytrzymałości oraz długości czasu pracy zwykłe telefony są zdecydowanie lepsze od smartfonów. Wobec tego dla dzieci poleca się głównie takie telefony. Nie zawsze jednak model z klawiaturą i małym ekranem jest tym wymarzonym, ponieważ dziecko może nawet narazić się na wyśmiewanie w szkole i w efekcie nie będzie chciało używać takiego urządzenia.

Dlatego też tani i dobry smartfon będzie strzałem w dziesiątkę dla starszego dziecka. Można kupić go już poniżej 300 złotych i to naprawdę solidny model, który będzie mógł poradzić sobie z różnego rodzaju aplikacjami stosowanymi przez dzieci. 

3
5
oceń tekst 8 głosów 38%