› poradnik
00:28 / 13.05.2020

Jaki telewizor do 3000 zł wybrać?

Jaki telewizor do 3000 zł wybrać?

Odpowiednio dobrany telewizor jest w stanie zapewnić maksymalną rozrywkę przy korzystaniu z pakietów oferowanych przez operatora. Na dobrej jakości telewizor, który będzie najlepiej dostosowany do możliwości współczesnej telewizji, można przeznaczyć nawet około 3000 złotych. Na co warto zwrócić w takim przypadku uwagę? Które jego parametry są najważniejsze?

Przekątna telewizora

Telewizja przez Internet jest popularnym rozwiązaniem w podróży, ale teraz również  kiedy jesteśmy w domu, chcemy zadbać o wysoką jakość obrazu na dużym ekranie. Umożliwia to nowoczesna telewizja z dekoderem łączącym się przez sieć Wi-Fi. Aby zwiększyć doznania z oglądania wydarzeń sportowych czy też filmów i seriali, warto zwrócić uwagę na odpowiednią przekątną ekranu. Pozwoli to na bezproblemowe oglądanie telewizji przez większą rodzinę lub grupę znajomych. Obecnie rozsądnym minimum są telewizory o przekątnej od 43 do 65 cali. W cenie do 3000 złotych zakupimy np. 43-calowy telewizor Sony QE43Q60R, czy też 49-calowy Sony KD-49XG8096.

Rozdzielczość ekranu

Drugim z niezwykle ważnych parametrów telewizorów, który wpływa na jakość obrazu, jest rozdzielczość. Aby móc cieszyć się pełnią możliwości sygnału telewizyjnego, warto postawić na sprzęt o rozdzielczości 4K. Doskonałym przykładem takiego telewizora, którego cena nie przekracza 3000 złotych, jest np. LG55SM8200. Cechuje się on obrazem o rozdzielczości 4K HDR. Zapewnia on obraz pełen żywych kolorów i detali, dzięki temu, że zastosowano w nim technologię Nano Cell. Są to specjalne nanofiltry oczyszczające kolory.

System smart TV

Niezwykle pożądaną obecnie funkcją nowoczesnego telewizora do 3000 złotych jest także smart TV. Zapewnia ona intuicyjną obsługę tego urządzenia, dostęp do innych aplikacji (takich jak np. YouTube, ponieważ telewizja przez Internet to rozwiązanie łączące tradycyjne kanały TV ze streamingiem) oraz serwisów VOD (wideo na życzenie). Dzięki temu widz otrzymuje szeroką ofertę telewizji z nowoczesnymi funkcjami smart TV, w które wyposażone jest coraz więcej odbiorników. Mają ją wszystkie wymienione wyżej modele telewizorów.

Wysokiej jakości głośniki o odpowiedniej mocy

Oprócz wrażeń wizualnych podczas oglądania telewizji bardzo ważne są również wrażenia dźwiękowe. Są one szczególnie istotne podczas oglądania filmów fabularnych i dokumentalnych oraz wydarzeń sportowych. Dzięki dobrym głośnikom można zwiększyć poziom rozrywki. W przypadku telewizorów do 3000 złotych rozsądnym minimum są co najmniej 16-watowe głośniki. Równie ważne jest to, czy taki sprzęt wyposażono w dodatki zwiększające wrażenia dźwiękowe. Doskonałym przykładem takiego telewizora jest Sony KD-49XG8096, który wyposażono w tryb Clear Audio+ dostosowujący dialogi tak, by były one słyszalne w każdej sytuacji oraz sprawiający, że każdy utwór muzyczny brzmi przyjemnie.

Odpowiednia ilość złączy HDMI i USB

W przypadku telewizora nie sposób zapomnieć także o odpowiedniej ilości złącz HDMI i USB. Minimum to 3 złącza HDMI oraz 2 złącza USB. Pozwala to na podłączenie nie tylko tunera i routera, ale również szeregu innych urządzeń, takich jak dodatkowe głośniki, laptop, odtwarzacz Blu-Ray czy konsola do gier. Dzięki takiemu telewizorowi można stworzyć w swoim domu lub mieszkaniu prawdziwe centrum rozrywki dla rodziny i dla znajomych. Dodając do tego możliwość skorzystania z takiego rozwiązania jak telewizja przez Internet (dostępnego m.in. u popularnego operatora INEA), zapewni się sobie i bliskim dostęp do wysokiej jakości rozrywki w każdym miejscu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%