› poradnik
11:35 / 16.11.2020

Jaki wpływ mają zimne temperatury na basen stelażowy?

Jaki wpływ mają zimne temperatury na basen stelażowy?

Basen stelażowy jest idealnym rozwiązaniem na ochłodę w upalne, letnie dni. Aby się cieszyć z uroków kąpieli można go zainstalować we własnym ogrodzie, ale także świetnie się sprawdzi jako atrakcyjny element wyposażenia ośrodków wczasowych, na działkach czy imprezach plenerowych. Dzięki stabilnej i wytrzymałej konstrukcji, która oparta jest o stalową, mocną ramę można się cieszyć kąpielami w wodzie przez długie lata. Takie baseny są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także w pełni bezpieczne. Co jednak zrobić gdy nadejdą zimne temperatury?

Basen stelażowy - jaki wpływ mają na niego zimne temperatury?

Niskie temperatury oraz inne, niekorzystne czynniki pogodowe, takie jak śnieg czy mróz niestety mają nie najlepszy wpływ na baseny stelażowe. Dlatego aby zachować basen w idealnej kondycji na przyszły, letni sezon należy go odpowiednio na zimę zabezpieczyć. Gdyby pozostał na świeżym powietrzu, pozostawiona woda mogłaby ulec zamarznięciu, co spowodowało by rozszerzenie ścianek basenu, a w najgorszym wypadku ich popękanie. Wpływ zimnej temperatury, lodu i mrozu to czynniki pogodowe, które mają bardzo negatywny wpływ na jakość i stan basenu, ponieważ materiał ścianek stałby się twardy i mógłby ulec całkowitemu zniszczeniu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ochrona basenu przed zimnymi temperaturami. Jak to zrobić? 

Basen stelażowy - jak go ochronić przed zimnymi temperaturami? 

Przede wszystkim trzeba z niego spuścić wodę, dokładnie go wyczyścić i to najlepiej specjalnymi środkami, przeznaczonymi do czyszczenia basenu, a następnie dobrze wytrzeć do sucha. Kolejnym krokiem jest jego demontaż i zwinięcie go oraz zabezpieczenie folią. Potem należy basen schować w czyste i suche, zadaszone miejsce. Takie postępowanie sprawi, że będzie on doskonale zabezpieczony przed wpływem niskiej temperatury, lodu i mrozu. Umieszczony w odpowiednim miejscu nie ubrudzi się, a pozostanie w nienagannym stanie do następnego sezonu letniego. 

Basen stelażowy - czy może być zawsze w idealnej kondycji?

Basen na stelażu to inwestycja na lata, pod warunkiem, że go ochronimy przed działaniem niskiej temperatury. Taki sprzęt rekreacyjny to bardo dobry sposób na relaks dla całej rodziny, dlatego trzeba o niego prawidłowo zadbać i uchronić przed niekorzystnym wpływem zimna. 

Jeżeli interesuje cię zakup doskonałej jakości basenu na stelażu, możesz go nabyć w atrakcyjnej cenie w rzetelnej i godnej zaufania firmie BasenyOgrodowe.pl, która oferuje zarówno baseny okrągłe, jak i prostokątne. To produkty wytrzymałe, bezpieczne i stabilne, które są gwarancją długoletniego użytkowania. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%