› bieżące
10:34 / 14.03.2012

Jakie auta najczęściej kradną w Polsce?

Jakie auta najczęściej kradną w Polsce?

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym zabezpieczeniom stosowanym w nowoczesnych autach, monitoringowi miejskiemu i skutecznej pracy policji kradzieże samochodów od lat 90. znacznie spadły. Jak było w 2011 roku? Która auta najczęściej padały łupem złodziei?

Niestety, w 2011 roku w porównaniu z rokiem poprzednim skradziono o 1,2% więcej pojazdów. W tym czasie na terenie całego kraju zginęło 16 285 samochodów. Dla porównania, w latach 90. rocznie z polskich ulic, garaży i parkingów kradziono ich znacznie więcej, bo aż około 70 000 sztuk.

W niechlubnych rankingach najbardziej poszukiwanych przez złodziei samochodów królują przede wszystkim auta z grupy VAG, czyli Volkswageny Passaty i Golfy, Audi A4 oraz A6, a także Seaty Leony. Duże wzięcie mają też samochody produkcji japońskiej (głównie Hondy i Toyoty), ale co ciekawe, tylko w województwie mazowieckim.

Co robią złodzieje z kradzionymi pojazdami? Znacząca większość, około 80%, jest rozbierana na części i sprzedawana w Polsce lub za wschodnią granicą (Białoruś i Ukraina).

Mieliście już nieprzyjemne przygody ze złodziejami samochodów? Jak zabezpieczacie swoje cztery kółka przed kradzieżą?

Żródło: smartdriver.p

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%