› bieżące
14:00 / 17.01.2013

Jakie autobusy komunikacji miejskiej wybierze ZKM po 2013 r.?

Jakie autobusy komunikacji miejskiej wybierze ZKM po 2013 r.?

fot. Konrad Kosacz

Pytanie o przyszłość autobusowej komunikacji miejskiej w naszym mieście nie jest przypadkowe. Obecnie ZKM w Elblągu rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia przetargu na obsługę linii autobusowych w latach 2014 – 2020.

Przyszłe wymagania odnośnie przewoźników, którzy w tym czasie będą obsługiwali pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej, będą przewodnim motywem otwartego spotkania w którym udział weźmie wiceprezydent Tomasz Lewandowski, dyrektor ZKM Zbigniew Orzech, przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych oraz seniorów, a także przedstawiciele obecnych przewoźników komunikacji miejskiej.

- Formuła spotkania jest otwarta, dlatego mamy nadzieję, że wezmą w nim udział również mieszkańcy miasta, którzy mają ciekawe propozycje dotyczące funkcjonowania autobusów miejskich – wyjaśnia wiceprezydent Tomasz Lewandowski. - Jest to jedno z wielu zagadnień, które dotyczy nas – mieszkańców Elbląga, dlatego uważam, że warto angażować się w takie dyskusje.

- Nie jest sztuką postawić wysokie lecz nierealne z różnych względów, wymagania. Sztuką jest natomiast dążenie do wprowadzania pozytywnych zmian w takim zakresie, który jest realny i na które miasto stać. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu, wszyscy będziemy mieli szersze spojrzenie na wiele zagadnień związanych z komunikacją autobusową w naszym mieście – podsumowuje Zbigniew Orzech, dyrektor ZKM.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 stycznia, o godz. 17:30 w Ratuszu Staromiejskim. Przewidywany czas trwania – ok. 90 minut.

13
1
oceń tekst 14 głosów 93%