› bieżące
15:17 / 02.10.2019

Jakie kredki wybrać dla dziecka?

Jakie kredki wybrać dla dziecka?

Kredki to nieodłączny element wyposażenia piórnika ucznia podczas pierwszych lat edukacji.

Przydają się na wielu różnych zajęciach, dlatego warto zadbać o to, by były idealnie dopasowane do potrzeb i umiejętności dziecka. Jakie kredki warto więc wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. 

Kredki świecowe - idealne dla przedszkolaka

Przedszkolak dopiero uczy się jak wykorzystywać kredki do tworzenia swoich pierwszych prac. Warto więc zapewnić mu dostęp do przyborów, które będą dopasowane do jego wieku. Jedną z idealnych propozycji są kredki świecowe. Nie wymagają dużego nacisku dłoni, dzięki czemu nie męczą małych rączek. Jeśli obawiamy się, że kredki te będą pozostawiały tłuste ślady stawiajmy na kredki z dodatkiem glinki kaolinowej. Zostawiają mocne ślady na kartce a jednocześnie nie brudzą. 

Kredki drewniane - jakie wybrać na początek?

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole podstawowej warto wyposażyć piórnik również w tradycyjne kredki drewniane. Jeśli zależy nam na tym, by były one chętnie używane przez dziecko postawmy na modele o niełamiących się rysikach i grubszej, drewnianej obudowie. Jeśli dodatkowo będzie ona np. trójkątna kredki znacznie lepiej dopasują się do dziecięcej rączki. 

Kredki akwarelowe - na zajęcia plastyczne

Nieco starsi uczniowie podczas wykonywania prac plastycznych coraz częściej sięgają po nowe techniki pozwalające uzyskiwać różne efekty. W takim przypadku warto nabyć kredki akwarelowe, które pozwalają rysować zarówno na sucho, jak i na mokro (otrzymujemy wówczas efekt podobny do malowania farbkami). Kredki te są znacznie bardziej praktyczne od farb co sprawia, że nauczyciele chętnie wykorzystują je w trakcie pracy z uczniami. 

Podsumowując, każdy rodzic może obecnie wybierać spośród wielu rodzajów kredek, dzięki którym dziecko może osiągnąć różne efekty podczas wykonywania prac plastycznych. Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości co do tego w jakie kredki wyposażyć piórnik ucznia warto zapytać szkołę - bardzo często bowiem zdarza się tak, że nauczyciele mają specjalne wytyczne co do przyborów z jakich mają korzystać dzieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%