› bieżące
15:47 / 03.01.2020

Jakie lampy do salonu?

Jakie lampy do salonu?

Oświetlenie w salonie musi spełniać kilka funkcji. Powinno być na tyle elastyczne, by stworzyć raz intymny, ciepły klimat, a innym razem nadawać się do oświetlenia pracujących przy jadalnym stole nad pracami z plastyki dzieci. Oświetlenie wyłącznie górne plus kinkiety, a może lampa stojąca i dwa punkty świetlne na suficie - jak odpowiednio dobrać liczbę i rodzaj punktów światła do pomieszczenia, w którym spędzamy najwięcej czasu?

Oświetlenie w salonie z jadalnią

Najłatwiej będzie oświetlić odpowiednio salon połączony z jadalnią lub jadalnią i kuchnią. W takim przypadku wystarczy odpowiednio dobrać źródła światła dla rozróżnienia dwóch osobnych pomieszczeń. Pomieszczenie z jadalnią i kuchnią musi być jaśniejsze, zaś lampy w salonie powinny dawać się przyciemniać tak, by w przypadku kiedy nie potrzebujemy silnego światła, móc zmienić ich temperaturę barwową na bardziej delikatną.

Uniwersalne klosze z szerokimi możliwościami adaptacji

Modne obecnie klosze w postaci drucianych siatek w stylu vintage świetnie sprawdzają się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale także tych bardziej klasycznych. W ich przypadku moc żarówki powinna móc być regulowana w taki sposób, by można było górne oświetlenie maksymalnie przyciemnić i zyskać przyjemny, ciepły klimat. Ogromną popularnością zwłaszcza we wnętrzach klasycznych cieszą się drewniane plafony z mlecznym szkłem frontowym, które doskonale dopełniają wszystkie pomieszczenia, w których elementami dominującymi mają być bogato zdobione meble. W najpopularniejszych obecnie trendach warto zwrócić szczególną uwagę na lampy łączące drewno i metal, konstrukcje ażurowe i lampy składające się z drewnianej listwy i pojedynczych żarówek - to ostatnie rozwiązanie idealne jest zwłaszcza dla pomieszczeń w stylu industrialnym i minimalistycznym.

Gdzie kupować lampy? 

Pierwsze o czym myślimy, wybierając oświetlenie to inspiracje. Te najłatwiej znaleźć w serwisach typu instagram, pinterest lub na blogach, jakie prowadzi niejeden sklep z lampami. Tam można znaleźć ciekawe propozycje oświetlania, ale także porady dotyczące operowania światłem w przestrzeniach o różnej wielkości, układzie ścian czy ich kolorystyce. Jeśli poszukujemy naprawdę wyjątkowego i nietypowgo oświetlenia do salony, warto zapoznać się z szeroką ofertą, najlepiej w miejscach gdzie znajdziemy nie tylko standardowe, ale i zupełnie niespotykane lampy. Sklep internetowy to zawsze miejsce, w którym możliwości wyboru będzie więcej niż w sklepach stacjonarnych. W tym miejscu warto wymienić stronę: http://skleplamp.pl, na której znajdziemy szeroki wybór lamp w korzystnych cenach.

fot. skleplamp.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%