11:29 / 11.12.2019

Jakie linie czarterowe wożą Polaków na wakacje

Jakie linie czarterowe wożą Polaków na wakacje

Z roku na rok coraz chętniej wybieramy się na wakacje za granicę. Mając na uwadze komfort wybieramy nie tylko sprawdzone hotele i opcje all inclusive, ale też zamieniamy wycieczki autokarowe na przeloty samolotem. Z jakich linii czarterowych korzystamy najczęściej, wylatując na zagraniczne wakacje?

Planując wycieczkę w Tajlandii czy na Kubie nie mamy do wyboru wielu środków transportu, jednak również na wakacje w Europie coraz częściej podróżujemy samolotem (więcej o wieczkach lotniczych TUTAJ). Trudno się temu dziwić: choć autokarem możemy rozpocząć podróż w kilkudziesięciu polskich miastach, podczas gdy lot wymaga dotarcia do któregoś z portów lotniczych, to jednak podróż samolotem jest bez wątpienia nie tylko krótsza, ale i wygodniejsza. Sprawdzamy, które linie czarterowe najchętniej wożą Polaków na zagraniczne wakacje.

Enter Air


Największa prywatna linia czarterowa w Polsce, powstała w 2009 roku i współpracująca z najbardziej popularnymi touroperatorami, m.in. TUI, Rainbow, Coral Travel, Grecos i Itaka. Posiada siedem baz operacyjnych, z czego cztery w Polsce (Warszawa, Katowice-Pyrzowice, Poznań-Ławica, Wrocław-Strachowice), obsługuje też inne polskie porty lotnicze, m.in. w Krakowie i Gdańsku. Enter Air obsługuje wszystkie największe rynki europejskie: tymi liniami dolecimy m.in. do Grecji (m.in. Korfu, Kos, Rodos czy Saloniki), Chorwacji, Egiptu czy Hiszpanii (15 lotnisk, m.in. Fuerteventura, Majorka, Barcelona i Girona), ale też do Turcji, Tunezji czy na Sri Lankę. Dysponuje flotą osiemnastu samolotów Boeing 737, należących do najpopularniejszych czarterowych maszyn lotniczych. Warto dodać, że Enter Air posiada własny ośrodek, w którym prowadzi szkolenia załóg lotniczych z całej Europy.

Wizz Air


Jedna z najpopularniejszych linii czarterowych i jednocześnie największa tania linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej, powstała w 2003 roku. Współpracuje m.in. z biurem podróży Itaka, EXIMtours i Rainbow. Węgierska firma Wizz Air obsługuje ponad 600 tras czarterowych (lata m.in. do Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Francji, a także do Izraela i Bułgarii) i dysponuje 25 bazami operacyjnymi na terenie Europy, z czego pięć mieści się w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław). Posiada flotę 118 samolotów: Airbus A320-200, A321-200 oraz A321neo. O jakości marki świadczy tytuł Ekonomicznej Linii Lotniczej 2016, przyznawany przez prestiżowe czasopismo branżowe Air Transport World.

Ryanair Sun / Buzz


Polska linia czarterowa, która jesienią 2019 roku zmieniła nazwę na Buzz. Współpracuje z biurami podróży TUI, Itaka, EXIMtours oraz Rainbow. Ryanair Sun należy do irlandzkiej grupy Ryanair i posiada 23 samoloty Boeing 737-800, a w 2020 roku planuje powiększyć flotę do 48 maszyn. Samoloty tych linii latają do najpopularniejszych wakacyjnych krajów, m.in. do Grecji, Hiszpanii, Chorwacji czy Włoch, obsługując bazy w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

To oczywiście nie wszystkie czarterowe linie lotnicze, które obsługują działające w Polsce biura podróży – touroperatorzy współpracują też m.in. z czeskimi liniami Smartwings, rodzimym LOT-em czy turecką linią Corendon. Jak widać, wybierając się na zagraniczne wakacje nie musimy się obawiać problemów z dostaniem się na miejsce – niezależnie od tego, czy chcemy wykupić tylko bilet lotniczy, czy całą wycieczkę zorganizowaną w biurze podróży. Co ważne, linie lotnicze, z którymi pracują najwięksi touroperatorzy, są sprawdzone i bezpieczne, co również ma duże znaczenie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%