› poradnik
13:18 / 21.09.2015

Jakie pieluszki wielorazowe są godne polecenia?

Jakie pieluszki wielorazowe są godne polecenia?

Coraz chętniej rodzice kupują pieluchy wielorazowe, które stanowią produkt wszechstronny, są wygodne do nałożenia i oczywiście do noszenia przez malucha.Tego rodzaju pieluchy są przyjazne dla skóry dziecka, ponieważ zapewniają właściwą regulację powietrza, a to minimalizuje wszelkie schorzenia np. pieluszkowe zapalenie skóry. Najczęściej są wykonane z miłego w dotyku i estetycznego materiału i co istotne dla wielu rodziców są to pieluszki ekologiczne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych pieluch. Czym się różnią? Które wybrać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim poradniku.

Pieluchy wielorazowe dzielą się na…

Pieluszki wielorazowe z kieszenią. Ten typ pieluch składa się z dwóch warstw: warstwa wewnętrzna uszyta jest z mikropolaru i jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci do wewnątrz wkładu, natomiast warstwa zewnętrzna wykonana jest z oddychającego poliestru, który ma chronić ubranie przed zamoczeniem. Obie warstwy mają kieszonkę, do której wkładany jest wkład chłonny. Wkładka może być wykonana z tetry, mikrowłókna bawełny czy bambusa. Najczęściej pieluchy można kupić razem z wkładem. Ich zaletą jest to, że szybko schną, można stosować różne rodzaje wkładów, a dzięki temu możliwa jest właściwa regulacja chłonności.

Pieluszki wielorazowe formowane. Wyglądem przypominają jednorazówki. Są zapinane albo na napy albo na rzepy, są także modele wiązane na troczki. Z czego są produkowane? Jest to najczęściej bawełna, włókna bambusa i inne mieszanki. Do tego rodzaju pieluszek warto dobrać otulacz, który będzie chronił ubranie przed przemoczeniem. Pieluszki formowane bardzo często są pomocne w treningu odpieluchowania.

Pieluszki wielorazowe do składania. Jest to np. pielucha tetrowa, flanelowa czy frotte, oczywiście odpowiednio złożona i spięta klamerkami. Podobnie jak na inne pieluchy wielorazowe tak i tu warto zainwestować w otulacz.

Pieluszki wielorazowe All In One. Konstrukcją przypominają pieluszki z kieszenią, z tą tylko różnicą, że wkładka jest wszyta na stałe (może też być wpinana napami). Zaletą tych pieluch jest łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu. Niestety schną dość długo i nie ma możliwości kontroli chłonności.

Czym należy się kierować przy wyborze pieluch?

Wybierając i kupując pieluchy wielorazowe trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a mianowicie:

Co ile dni chcemy prać pieluchy?

Jak często będziemy przewijać dziecko?

Jakim budżetem na pieluchy dysponujemy?

Czym jest stripping?

Niestety może się zdarzyć, że pieluszki nabiorą nieprzyjemnego zapachu, którego nie da się zlikwidować nawet w kilku praniach i wtedy stosuje się właśnie stripping. Pierwszą czynnością jest upranie pieluszek w taki sposób jak dotychczas, a następnie należy wykonać 2 – 3 prania, ale nie dodając płynu do prania. Można dodać do płukania kilka kropel olejku lawendowego czy z drzewa herbacianego, dzięki czemu pieluszki nabiorą nie tylko przyjemnego zapachu, ale przede wszystkim olejki powinny zadziałać antybakteryjnie. Wszystkie te czynności spowodują, że zostaną zlikwidowane z wkładu wszystkie złogi.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%