› bieżące
12:14 / 14.03.2012

Jakie podłogi będą popularne

Jakie podłogi będą popularne

Jakie trendy i rozwiązania w zakresie podłóg będą dominować w 2012 roku? Jakie gatunki będą cieszyły się rosnącym zainteresowaniem i z którymi stopniowo będziemy się żegnać?


Pierwszym z kierunków, który już daje się zauważyć i z czasem będzie się nasilał, to dominacja neutralnych kolorów i materiałów. Popularnością będą cieszyć się także deski jesionowe i dębowe, wykończone naturalnymi olejami.
Klienci decydują się na podłogi, które będą sprawdzały się przez długie lata, stąd rosnące  zainteresowania podłogami neutralnymi. Ekstrawagancja nie jest już popularna, dlatego podłogi wykonane z egzotycznych gatunków nie są już przedmiotem zainteresowania nabywców.
Nie oznacza to jednak całkowitego pożegnania z egzotycznymi deskami. W dalszym ciągu będą je wykorzystywać architekci, ponieważ potrafią oni połączyć nasyconą i ciepłą barwę egzotycznego drewna z modnymi powierzchniami industrialnymi, wykonanymi przykładowo z betonu. Drewno egzotyczne sprawdza się jako akcent podkreślający ekskluzywność wnętrza. Jak to się prezentuje w praktyce można zauważyć w wyposażonym przez nas hotelu Bukovina, gdzie egzotykami wykończono sufity i ściany.
W dalszym ciągu będzie rosła popularność bambusa naturalnego, którego jasny kolor pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza. Nie spadnie także zainteresowanie bambusem karmelowym. Da się zauważyć powrót do klasyki – klienci będą decydować się na rozbielane lub klasyczne dęby. Nie spadnie popularność podłogami postarzanymi i bielonymi. Warto wspomnieć, że w odwrocie są deski pokrywane lakierem o wysokim połysku.
Neutralne barwy i materiały zdecydowanie zdominują rynek podłóg litych, które ze swojej natury mają przetrwać nawet dekady. Z bardziej nietypowymi wykończeniami będzie można spotkać się w przypadku paneli, które są zdecydowanie łatwiejsze do wymiany.

źródło: podlogi-kopp.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%