› poradnik
11:32 / 23.01.2012

Jakie rękawiczki do prowadzenia samochodu?

Jakie rękawiczki do prowadzenia samochodu?

Nadeszła zima i wielu kierowców wsiadając rano do samochodu musi się przełamać by dotknąć zmrożonej kierownicy. Chcąc uchronić dłonie przed przemarznięciem powinniśmy pomyśleć o rękawiczkach. Natomiast wybierając konkretny produkt warto skorzystać z kilku wskazówek.

Aby dobrze i pewnie prowadzić samochód musimy zapewnić sobie swobodę i precyzję ruchów. Ważne jest byśmy czuli samochód i to jak reaguje na nasze gesty. Drętwiejące z zimna palce nam w tym nie pomogą. Trzeba więc skorzystać z rękawiczek. Oto kilka porad jak je wybrać.

Przyczepność jest bardzo ważna
To z jakiego materiału zrobione są rękawiczki ma ogromne znaczenie dla skuteczności kierowania. Tkanina nie może ślizgać się po kole kierownicy. Dobrym rozwiązaniem jest skóra, sprawdzają się też niektóre inne materiały.

Przyczepność może być różna w zależności od tego, z jakiego tworzywa wykonana jest kierownica. Może ona być np. obszyta skórą. Dlatego najlepiej sprawdzić przyczepność rękawiczek w konkretnym samochodzie

Swoboda ruchów
Aby prowadzenie pojazdu nie było niczym ograniczone musimy wybrać rękawiczki, które nie ograniczają nam ruchów: nie są ani ciasne ani zbyt grube. Dlatego do prowadzenia samochodu nie nadają się np. rękawiczki narciarskie, pomimo że są przyczepne, ze względu na kawałek skóry od wewnętrznej strony dłoni, to są zbyt grube i ograniczają ruchy. Podobnie rękawiczki powinny mieć wszystkie palce osobno, nie sprawdzają się te z tzw. jednym palcem.

W większości sklepów mamy możliwość zwrotu zakupionego towaru o ile zawiera on oryginalną metkę. Aby sprawdzić czy wybrany towar na pewno sprawdzi się w naszym aucie wystarczy przymierzyć rękawiczki i przejechać się kawałek. Jeśli rękawiczki okażą się za ciasne, za grube, zbyt śliskie lub po prostu niewygodne lepiej oddać je do sklepu i zakupić inne.

źródło: www.carfocus.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%