› poradnik
12:26 / 22.12.2020

Jakie są opinie na temat fotowoltaiki i od czego zależy jej cena?

Jakie są opinie na temat fotowoltaiki i od czego zależy jej cena?

Każdy, kto zastanawia się nad inwestycją w fotowoltaikę szuka informacji na temat ceny fotowoltaiki, opłacalności montażu paneli i opinii o fotowoltaice. Jakie są opinie o fotowoltaice? Od czego zależy jej ostateczna cena? Czy montaż instalacji fotowoltaicznej się opłaca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Cena fotowoltaiki - od czego zależy? 

Całkowity koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną zależy od wielu czynników. Cena fotowoltaiki zależy przede wszystkim od Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Im większa instalacja fotowoltaiczna i wyższa moc paneli tym cena fotowoltaiki będzie rosła. Naturalne jest, że duża firma przetwórcza zapłaci za instalację fotowoltaiczną zdecydowanie więcej niż klient indywidualny, który mieszka w domu jednorodzinnym.  

Ne cenę fotowoltaiki składają się między innymi:

 • technologia wykonania paneli fotowoltaicznych i ich moc, 
 • gwarancje oferowane przez firmę i producentów komponentów,
 • montaż instalacji fotowoltaicznej przez certyfikowaną ekipę, 
 • sposób finansowania inwestycji, 
 • audyt energetyczny, 
 • profesjonalna obsługa klienta, 

Dodatkowo cena instalacji fotowoltaicznej zależna jest także od komponentów instalacji. Komponenty wysokiej jakości mają wyższą cenę, ale ich koszt przekłada się na wydajność i żywotność. Ceny instalacji są zróżnicowane ze względu na producenta paneli, inwertera czy systemów zabezpieczeń. Przykładowo, instalacja fotowoltaiczna z paneli monokrystalicznych jest droższa od instalacji polikrystalicznej ale znacznie wydajniejsza co jest kluczowe w produkcji energii ze słońca. 

Cena, jaką zapłacisz za instalację fotowoltaiczną zależy także od tego czy zamierzasz skorzystać z dostępnych dotacji. W przypadku programów dotacyjnych zarówno koszt, jak i czas zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną zmniejsza się. 

Opinie o fotowoltaice - dlaczego warto? 

W większości przypadków opinie o fotowoltaice są bardzo pozytywne. Fotowoltaikę doceniają zarówno właściciele gospodarstw domowych, rolnicy, jak i właściciele firm. 

Główne zalety wymieniane w opiniach prosumentów o fotowoltaice: 

 • oszczędność na rachunkach za prąd, 
 • szybki zwrot z inwestycji, 
 • niezależność energetyczna, 
 • długa żywotność paneli fotowoltaicznych 
 • ekologia, 
 • bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej, 

Instalacja fotowoltaiczna działa w służbie ekologii, sprzyja efektywniejszej ochronie środowiska i stanowi częściowe rozwiązanie problemu smogu i zanieczyszczeń powietrza. Fotowoltaika jako nowoczesne rozwiązanie z zakresu energetyki alternatywnej to konieczność, jeśli chcemy efektywnie produkować prąd i obniżyć rachunki za energię. Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna to gwarancja długoterminowego działania, darmowa energia ze słońca i niezależność energetyczna dla Ciebie i Twojej rodziny. Chcesz zainwestować we własną elektrownię słoneczną i zacząć oszczędzać? Fotowoltaika to opłacalna inwestycja na lata.

Fotowoltaika jest opłacalną inwestycją, która cieszy się dobrymi opiniami i coraz większą popularnością. 

Prosumenci o fotowoltaice - opinie właścicieli instalacji fotowoltaicznych 

“Fotowoltaika to tanie i ekologiczne źródło energii. Owszem cena nie jest niska, ale biorąc pod uwagę znaczne oszczędności montaż paneli słonecznych na dachu to opłacalna inwestycja. Mam panele od roku i moje rachunki obniżyły się o 90%, teraz płacę za prąd jedynie około 20 zł miesięcznie. Polecam fotowoltaikę” - pisze Pani Anna  ze Śląska. 

“Montaż takich paneli zajmuje tylko jeden dzień a oszczędzać można wiele, wiele lat. Fotowoltaika zabezpieczyła moją rodzinę na lata, oszczędzam i dodatkowo nie muszę się martwić podwyżkami cen prądu. Co najlepsze moje dzieci też będą miały darmowy prąd ze słońca. To była dobra inwestycja” - pisze Pan Marian  z Podkarpacia. 

“Nad fotowoltaiką myśleliśmy długo bo jest droga. Teraz jestem pewna, że to dobry wybór. Prąd tani, niczym nie trzeba się martwić a za zaoszczędzone pieniądze kupiliśmy pompę ciepła. Teraz mamy darmową energię i ciepło w domu” - pisze Pan Jan z Mazowsza. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%