› bieżące
13:29 / 29.11.2018

Jakie wózki widłowe do magazynu?

Jakie wózki widłowe do magazynu?

Głównym kryterium przy wyborze wózków widłowych jest zawsze specyfika całego procesu logistycznego. Przepisy BHP dopuszczają używanie wózków z silnikiem spalinowym w pomieszczeniach, pod warunkiem spełnienia norm z zakresu emisji substancji szkodliwych i poziomu hałasu. Cały szereg wymagań prawnych, sprawia, że najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w zamkniętych halach, takich jak centra logistyczne, są elektryczne wózki magazynowe. Dostępny na rynku sprzęt umożliwia realizację bardzo zróżnicowanych zadań, od obsługi regałów wysokiego składowania, poprzez wszelkie procesy związane z kompletacją zamówień, do transportu i załadunku towarów.

Lider rynku elektrycznych wózków magazynowych

Przemysł produkcji elektrycznych wózków widłowych, w ujęciu globalnym, notuje szybki wzrost. Wynika to z większej świadomości ekologicznej oraz z gwałtownego rozwoju branży logistycznej, determinowanego przez nowe technologie oraz wyzwania sektora e-commerce. Globalny rynek magazynowych wózków elektrycznych, przy utrzymaniu aktualnego tempa, wzrośnie do 2025 roku o 25%.

Amerykańskie wózki magazynowe, produkowane w Niemczech

Crown Equipment Corporation to prywatna firma rodzinna, z siedzibą w New Bremen, stan Ohio. Ten amerykański producent elektrycznych wózków magazynowych osiągnął w 2017 roku przychody na poziomie 2,9 miliarda USD i było to o 11% więcej w stosunku do roku poprzedniego. Według raportu Modern Material Handling, Crown jest piątym pod względem przychodu dostawcą wózków widłowych na świecie. Musimy jednak wziąć pod uwagę specyfikę biznesu tej marki - Crown Equipment Corporation produkuje przede wszystkim elektryczne wózki magazynowe. Za ekspansję marki na rynki europejskie odpowiada niemiecka centrala Crown, zlokalizowana w Monachium oraz zakład produkcyjny w bawarskim Roding. 

Przeznaczenie elektrycznych wózków widłowych

Przedstawiamy podstawowe przeznaczenie elektrycznych wózków widłowych na podstawie wybranych modeli marki Crown. W Polsce wyłącznym dystrybutorem Crown jest dostawca kompleksowych rozwiązań magazynowych, firma WDX. Pełna oferta Crown jest dostępna na stronie internetowej https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/.

Prace załadunkowe i rozładunkowe w dokach magazynowych

Do prac załadunkowych oraz rozładunkowych w dokach dedykowana jest seria WT, czyli elektryczny wózek paletowy. Inżynierowie odpowiedzialni za projekt tego modelu, dokładnie poznali i przeanalizowali procesy magazynowe w firmach, z którymi współpracowali. Zdiagnozowano problemy, które pozwoliły wprowadzić konkretne rozwiązania, takie jak: wzmocniona konstrukcja odporna na uszkodzenia mechaniczne, układ hamulcowy wykorzystujący moc silnika prądu zmiennego, który zastąpił tradycyjne hamulce cierne czy zawieszenie skonstruowane w ten sposób by amortyzować pokonywanie nierówności w dokach załadunkowych.

Prace w wąskich korytarzach roboczych

Wąski korytarz określa charakterystykę procesu magazynowego, celem jest zazwyczaj oszczędność czasu i przestrzeni. Do obsługi systemu magazynowego, którego bazą są regały wysokiego składowania, optymalnym rozwiązaniem są wózki typu VNA. Wózki systemowe Crown to sztandarowe rozwiązanie marki. Model TSP to potężny, elektryczny wózek magazynowy, który może podnieść paletę na wysokość powyżej 17 metrów. TSP jest dedykowany zarówno do kompletacji jak i do składowania różnego rodzaju ładunków w regałach.

Wózki elektryczne do kompletacji zamówień

Kompletacja zamówień wiąże się z całym szeregiem zadań do wykonania – chodzenie, pobieranie towarów, załadunek, etykietowanie, liczenie, pakowanie, przewożenie, porządkowanie itd. Zadaniem elektrycznego wózka do kompletacji zamówień jest usprawnienie tych czynności, co ma przełożyć się bezpośrednio na wydajność operatora. Analizy przeprowadzone przez Crown wykazały, że 90% prac kompletacyjnych jest realizowanych poza wózkiem. Crown GPC został wyposażony m.in. w system Pick Position Control, dzięki któremu wózek przemieszcza się automatycznie obok kompletującego zamówienie operatora.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%