› bieżące
10:00 / 05.01.2013

Jako pierwsi zatańczyli poloneza w Elblągu. Studniówka ZSEiO (video)

Jako pierwsi zatańczyli poloneza w Elblągu. Studniówka ZSEiO (video)

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Pierwsza studniówka w Elblągu już za nami. Tym razem sezon bali przedmaturalnych rozpoczęli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, czyli starego „Ekonomika” i V LO. Przy pięknym anturażu na hali MOS-u przy ul. Kościuszki, uczniowie i osoby towarzyszące bawiły się do białego rana.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się od słów dyrektora Jerzego Kawieckiego, który podkreślał, że ten bal będzie wyjątkowy ze względu na połączenie dwóch szkół, które nastąpiło 1 września ubiegłego roku. Dyrektor podziękował uczniom za ich pracę oraz wzniósł toast za powodzenie podczas egzaminów dojrzałości.

Bal zainaugurowali uczniowie odtańczeniem poloneza, za przygotowanie którego odpowiadała pani Wioletta Dorociak, wychowawczyni klasy III a. Poza nią trzeba wyróżnić wychowawców: Ewelinę Skoczylas (klasa III b), Jacka Tomczaka (klasa III c), Agnieszkę Hauer (klasa IV a), Kamilę Gibas oraz Barbarę Woźnicką (klasa IV b), Grzegorza Witkowskiego (klasy IV c) oraz Małgorzatę Szewczyk (klasa IV d).

- Studniówka jest jedynym dniem, kiedy nie powinno mówić się o maturze – stwierdził żartobliwie dyrektor ZSEiO. – Przysłowiowe 100 dni, będzie czasem ciężkiej pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli - dodaje Jerzy Kawiecki. - Oczywiście teraz, kiedy połączyły się dwie szkoły, liczę, że zabawa będzie jeszcze lepsza, choć wcześniejsze studniówki też były świetne. Wszystkim maturzystom życzę, abyśmy spotkali się w czerwcu i świętowali wspólny sukces na balu absolwentów.

Pani Małgorzata Szewczyk, wychowawczyni jednej z klas maturalnych, twierdzi, że uczniowie muszą jeszcze wytężyć umysły przed maturą. Swoją klasę wspomina dobrze. – Moja klasa jest specyficzna, ale bardzo lubię pracować z młodzieżą i życzę im spełnienia w dalszym życiu, bo maturę oczywiście zdadzą wszyscy – twierdzi wychowawczyni klasy IV d.

Co o swojej przyszłości myślą sami uczniowie? To pytanie zadawaliśmy im podczas wczorajszej zabawy.
- Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale myślę o fizjoterapii lub turystyce – odpowiada Adrianna. – Na razie przygotowania do matury są spokojne, ale wiem, że trzeba będzie wziąć się do pracy - przyznaje maturzystka. – Ja mam takie postanowienie noworoczne – wtrąca Basia, koleżanka Adrianny. – Chyba wybiorę biotechnologię, ale teraz najważniejsza jest dobra zabawa, o przyszłości pomyślę jutro – dodaje z uśmiechem.

Zabawę prowadził zespół Mejk oraz zaproszony DJ, którzy zachęcali wszystkich obecnych do wspólnego świętowania, a o północy uroczyście rozkrojono wielki tort. Ogłoszone zostały wyniki na Miss i Mistera Studniówki, a także w kategoriach: Belfer Roku, Żartowniś Roku, Żyleta Roku, Bratnia Dusza oraz Riposta Roku.

Zabawa trwała do białego rana – taką mamy nadzieję, bo redakcja elblag.net wytrzymała do wczesnych godzin sobotniej już nocy. Maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór! Tymczasem wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej z piątkowej studniówki.

Video już jest, zapraszamy do obejrzenia! :)

ps. niespodzianka dla balowiczów - wszystkie zdjęcia z imprezy do pobrania tutaj (redakcja wyraża zgodę na pobranie i wydruk / wywołanie zdjęć).

78
0
oceń tekst 78 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zaraz po maturze od razu wyjeżdżam na gary do Anglii - bal ZSEiO (video)

05.01.2013 komentarzy 19

Może studniówka nie jest najlepszym momentem na rozmowę o maturze, studiach i planach na przyłość. Uczestnicy balu nie mieli jednak z tym problemu i...

Zdjęcia ilość zdjęć 278